Zpět      Tisk     Všechny články

Cestou necestou

4.4.2006 v 08:47

Dopravu na hlavním tahu mezi Turnovem a Harrachovem začnou brzdit stavební práce, které vloni nestihlo dokončit liberecké Ředitelství silnic a dálnic.

Až do podzimu budou provoz u Železného Brodu a Dolánek u Turnova řídit semafory. Se zdržením musejí počítat i motoristé, jež budou projíždět Desnou v Jizerských horách a Velkými Hamry. Jde o poslední fázi rozsáhlé rekonstrukce tahu mezi Turnovem a Harrachovem, kudy jezdí tisíce turistů do hor a mezinárodní dopravci do Polska.


Rekonstrukce zhruba 50 kilometrů silnice E65 začala v roce 2003. Komunikace vedoucí do Polska byla na řadě míst v kritickém stavu a nevyhovovala hustému provozu. Stavbu za 1,62 miliardy korun financují Evropská banka pro obnovu a rozvoj a Státní fond dopravní infrastruktury.

„U Železného Brodu dokončíme opravu asi dvou set metrů opěrné zdi u silnice. Nyní na místě kácíme vegetaci, a jakmile to počasí dovolí, začneme pracovat na zdi,“ informoval Jan Stach z Ředitelství silnic a dálnic v Liberci.

Loňskou rekonstrukci provázely i nečekané obtíže. Například v Držkově nesměly silniční válce pracovat na plný výkon, poněvadž kvůli otřesům hrozilo poškození okolních domů. V jednom z nich museli obyvatelé podepřít strop ve sklepě klenbou.


[ dh ]

 

Fotosoutěž

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS