Zpět      Tisk     Všechny články

Lyžování zlevnilo

14.3.2006 v 17:05

V Krkonoších pomalu končí hlavní lyžařská sezona a ceny jízdného na vlecích začínají klesat. V Harrachově zlevnila permanentka na Čertovu horu z 535 na 405 korun.

S cenami jdeme dolů pokaždé v polovině března bez ohledu na termíny jarních prázdnin,“ sdělil ředitel tamního sportovního areálu Jiří Krejčí.

Ze zkušeností z minulých let hlavní sezona trvá do poloviny března, pak lidí ubývá. „Už se nekonají takové hromadné nájezdy lyžařů, ani začátečníci se tu příliš neobjevují. Spíše přijede ten, kdo si chce v klidu a bez front zalyžovat,“ podotkl ředitel areálu v Harrachově. Jízdné v Harrachově zlevnilo o 120 korun. Je ale možné, že vlekaři půjdou s cenou letos dolů ještě jednou. „Uvidíme podle aktuální situace. Třeba v dubnu bychom pak mohli jízdné ještě jednou zlevnit. Záleží také na klimatických podmínkách,“ prohlásil Krejčí.

S cenami vleků klesá i cena ubytování v hotelech a penzionech. Nabídka volných pokojů se naopak rozšiřuje. „Už v této chvíli jsme schopni uspokojit požadavek na jakýkoliv druh ubytování ve všech termínech. Podmínkou už není ani týdenní pobyt. Volno je i na víkendy,“ říkají vesměs všichni ubytovatelé v Harrachově.

[ dh ]

 

Fotosoutěž

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS