Zpět      Tisk     Všechny články

Otázky na TICu

2.1.2006 v 11:01

Mumlavský vodopád touží vidět většina zahraničních rekreantů, kteří přijeli koncem prosince na dovolenou do Harrachova. Mnoho z nich ale překvapí, že tam musí dojít pěšky. Jeli by tam totiž nejraději autem, stáhli elektricky ovládané okénko, vodopád si vyfotili a vrátili se zase zpátky do svého hotelu, řekla Eva Zbrojová z harrachovského turistického informačního centra TIC.

"Když jim řekneme, že k osmimetrovému vodopádu auta nesmí a z parkoviště je to necelý kilometr daleko, zasypou nás otázkami - A nejezdí k vodopádu alespoň autobus nebo vlak? Nedá se tam dostat lanovkou? A co taxíky?," dodala Zbrojová.

Řada cizinců by se v zimě ráda podívala také k pramenům Labe a překvapí je, že na sněhem zaváté krkonošské hřebeny se žádné autokarové zájezdy nedělají.

Největší nápor zažívá TIC právě na přelomu roku. V kancelářích v budově městského úřadu a v cestovní agentuře Harrachtour obslouží denně kolem 200 klientů. Kromě Mumlavského vodopádu se často ptají také na skokanský mamutí můstek nebo na sklářské muzeum.

Cestovní agentura Harrachtour působí na trhu cestovního ruchu již sedmnáctý rok

V TIC se leckdy setkávají i se zahraničními návštěvníky, kteří o vyspělosti České republiky mají nevalné mínění. Dotazují se třeba, jestli je možné dovolat se z běžného telefonního automatu i do Německa. Při hovorech s klienty potřebují občas zaměstnanci TIC velkou dávku trpělivosti. "Jedna dáma ze zahraničí se u nás ptala, jestli při výběru 10.500 korun z bankomatu musí na displeji zmáčknout opravdu jedničku, nulu, pětku a dvě nuly," podotkla Zbrojová.

 

[ dh ] zdroj: igenus.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS