Zpět      Tisk     Všechny články

Harrachov může stavět...

8.12.2005 v 10:39

Prostor k výstavbě infrastruktury získalo město změnou vysokotlakého rozvodu plynu na středotlaký. Možnosti využít pozemků okolo plynovodu doposud bránilo čtyřicetimetrové ochranné pásmo. "U středotlakého potrubí jde o pouhé dva metry," přiblížil harrachovský starosta Václav Cajthaml. Potrubí vede údolím z Rýžoviště kolem hotelu Sport směrem ke Skicentru a pokračuje k lanovce vedle skokanských můstků a do Anenského údolí.

Plocha získaná změnou charakteru plynovodu umožní Harrachovu v budoucnu realizovat dlouho plánované projekty. Město chce společně se soukromým investorem především postavit krytý plavecký bazén s pětadvacetimetrovou plaveckou dráhou a rehabilitační středisko. Možnost si celoročně zaplavat nabízejí nyní na Harrachovsku v omezené míře pouze malé bazény v některých hotelích.

"Opravdový plavecký bazén by tady určitě našel místo. Harrachov v zimě kromě lyží sice nabízí nějaké alternativní aktivity, bazén by však celou oblast výrazně zatraktivnil," kalkulují místní hoteliéři.

Bazénem, který dnes představuje vysněnou modlu řady krkonošských středisek, velkorysé plány zdaleka nekončí. Radnice chce zvýšit turistickou atraktivnost Harrachova i víceúčelovým sportovním stadiónem s tribunou, atletickou dráhou a fotbalovým hřištěm. Otázkou pouze zůstává, kdo všechny smělé projekty zaplatí.

 

[ dh ] zdroj: pravo.novinky.cz


Zde můžete vyjádřit svůj názor na stavební plány města
týkající se nejen plaveckého bazénu, ale i dalších sportovišť.

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS