Zpět      Tisk     Všechny články

Přijede skokanská elita

30.11.2005 v 11:39

Na skokanském můstku HS 142 vrcholí přípravy na závod světového poháru. Včera pořadatelé pokládali chlazenou nájezdovou stopu. Jde vlastně o jakýsi koberec s nemrznoucí kapalinou, která zespodu chladí stopu a brání tak měknutí sněhu při vyšších teplotách. Na dojezdu pořadatelé připravují zázemí závodu - tribuny, stany a buňky pro závodníky, televizní studia a zázemí pro novináře.

Do Harrachova se chystá 11 televizních štábů a dvě stovky novinářů z celého světa.

Diváci se mohou těšit na kompletní světovou skokanskou špičku. Přijede nejenom polský borec Adam Malysz, pro něhož je harrachovské prostředí téměř jako domácí, ale také Janne Ahonen z Finska, kompletní sestava německých reprezentantů v čele s Michaelem Uhrmannem, nebudou chybět Rakušané, Slovinci a Norové.

foto11foto11

Pozornost českých fanoušků bude upřena k Jakubu Jandovi, jenž zvítězil v prvním letošním závodě SP ve finském Kuusamu. A tak se dá čekat, že po dlouhých letech by tentokrát v hledišti harrachovského můstku nemusely převládat polské vlajky. Pořadatelé věří, že čeští fanoušci vytvoří Jakubovi výbornou domácí atmosféru a přijdou ho podpořit v hojném počtu.

Vstupenek bude dostatek i přímo ve dnech závodu.
Za páteční trénink a kvalifikaci zaplatí zájemci 100 korun, sobotní a nedělní
jednotlivé vstupné vyjde na 200, víkendová permanentka na 300 korun.

 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS