Zpět      Tisk     Všechny články

„Malé lety na lyžích“

19.9.2005 v 21:06

V termínu 10.-11. prosince 2005 uspořádá TJ Jiskra Harrachov Světový pohár ve skoku na lyžích. Na harrachovskou - dříve zvanou - stodvacítku se závod Světového poháru vrací pouze po dvanáctiměsíční pauze. Naposledy se na tomto největším přírodním můstku v České republice bojovalo o světové body v minulé zimní sezoně rovněž 11.-12.prosince. První závod vyhrál polský závodník Adam Malysz,druhý závod Janne Ahonen z Finska. Úspěch po několikaleté odmlce z předních míst slavil v Harrachově i český borec, a to Jakub Janda - obsadil pěkné 4. a 3.místo.


Bude v polovině prosince můstek pokryt sněhem alespoň zčásti jako letos začátkem února?

Můstek má po drobných úpravách dopadu podle nového pojmenování název HS 142 a umožňuje skoky okolo 150 metrů. Je tedy veliká šance, že padne i loňský oficiální rekord Adama Malysze 143 metrů a přejme si,aby se to podařilo našemu skokanovi. (neoficiální rekord můstku je 151 m ! rakouského závodníka Martina Kocha
z Kontinentálního poháru 18. 12. 2004 )

Na tyto "malé lety na lyžích" se chystá celá světová skokanská špička. Zveme vás na skvělou sportovní podívanou, aby vedle předpokládaného množství polských diváků, kteří přijdou na svého Malysze, měli též naši skokani citelnou a hlasitou podporu českých fanoušků.

Pořadatelé učiní maximum pro přípravu můstku. Sportovní areál Harrachov vybudoval nový systém zasněžení tak, aby i přes brzký termín závodu v polovině prosince byl můstek včas pokryt sněhem.

Vstupné na páteční trénink a kvalifikaci stojí 100,-Kč, po oba soutěžní dny pak 200,-Kč. V předprodeji je možné od října objednat permanentku na všechny tři dny za výhodnou cenu 300,- Kč. Děti jsou zdarma. ( www.skiflying-harrachov.cz )

Takže - naviděnou v Harrachově!

 


DH Zdroj: skiflying-harrachov.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS