Zpět      Tisk     Všechny články

Smutná princezna ;-)

24.6.2005 v 07:20

Rozhovor s výhercem Fotosoutěže Liborem Votočkem.

Z Vašich Internetových stránek "www.naturphotogallery.com" je zřejmé, že fotografováním fauny a flóry se věnujete aktivně. Můžete nám povědět jak jste se k fotografování zvířat dostal?

K fotografii mě přivedl otec někdy ve dvanácti letech. Jinak jak píšu u nás na webu : Fotografické začátky ve 12 letech ďábelským "kompaktem" Směna, vč. zvládnutí "alchymie" ČB fotografie. Později Praktica, P-Six...

S rozvojem "komerční" barevné fotografie a především pro naprostý nedostatek času zůstala výbava roky ve skříni. Koncem roku 2002 / v zájmu zachování duševního zdraví / byla oprášena a následně "zdigitalizována"...

K tomu snad mohu dodat jen to, ze fotografie zvířat mě "táhla" od samého začátku díky nedostižnému vzoru, kterým pro mě byl, je a bude Sláva Stochl.

Jaký typ fotoaparátu jste použil při pořízení vítězného snímku?

"Digitál" Canon 10D s objektivem Canon 100 - 400 L IS

Myslíte si, že Vám nastupující digitální fotografická technika usnadní práci nebo Vám umožní pořídit ještě lepší fotografie?

Digitální technika mi především znovu navrátila možnost "tvorby v temné komoře" - i když tou je dnes už spíše obývák... ;-)

V kterých lokalitách fotografujete nejčastěji?

V okolí ale rád využiji každou příležitost k cestě kamkoliv ! Krásných lokalit je u nás neuvěřitelně moc, jen se dívat...

Kde vznikla fotografie se"smutnou princeznou"?

Na Harrachovském kempu.

Máte nějaký nesplněný sen, zvíře, které byste chtěl vyfotit?

Těch by bylo ! :-) Ale nebudu to rozvádět, příroda sama určí co všechno člověku umožní uvidět a nafotit... ;-)

Dozvěděli jsme se, že fotoaparát z naší soutěže věnujete dále - jako jednu z cen pro fotosoutěž, kterou vyhlásíte dětem ZŠ. Můžete nám prozradit více?

Neprozradím, bude to včas na "letáčcích"... ;-) Snad jen to, ze to bude soutěž "na prázdniny" a fotografovat se budou... zvířátka !! :-)

Smutná princezna ;-)

---- DH ----

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS