Zpět      Tisk     Všechny články

Cyklobusy startují 2

5.6.2005 v 22:19

První cyklobusy letošní letní turistické sezony v Krkonoších vyrazily o tomto víkendu na své trasy. V poměrně chladném a deštivém počasí vozily převážně pěší turisty, zcela prázdné však nezůstaly ani prostory pro převoz jízdních kol.

V sobotu využilo proti sobě jedoucích linek z Horní Malé Úpy a z Harrachova téměř padesát lidí. "Téměř polovinu pasažérů tvořili němečtí turisté," řekla koordinátorka projektu Svazku měst a obcí - Krkonoše Miroslava Chaloupská. V neděli podle ní poznamenala zájem o cyklobusy ranní bouře a silné ochlazení.

Cyklobusy vstoupily v Krkonoších do své druhé sezony. Loni převezly 18.000 lidí a přes 1700 jízdních kol. Letos by mělo pasažérů přibýt. Do prázdnin budou autobusy jezdit jen o víkendech, od července do konce srpna i každý všední den. Loni jezdily jen v úterý a ve středu, dodala Chaloupská.

Více než sto kilometrů dlouhá páteřní trasa je letos prodloužena až do Kořenova v Jizerských horách, navazovat na ni budou také cyklobusy do Špindlerova Mlýna, na Horní Mísečky, Trutnova či dokonce do Českého ráje.

Informace o jízdních řádech a provozu autobusů umožňujících přepravu kol mohou zájemci nalézt na adrese www.krkonose-smo.cz. "Navíc připravujeme 40.000 letáků, 20.000 kapesních vydání jízdních řádů a dva tisíce plakátů, které rozešleme všem informačním centrům v Královéhradeckém a Pardubickém kraji," řekla Chaloupská.

Náklady na projekt letos dosáhly zhruba 1,3 milionu korun. Na financování se podílejí Liberecký a Královéhradecký kraj, Svazek měst a obcí - Krkonoše a také město Trutnov. Ceny jízdenek jsou stanoveny podle platných tarifů dopravců, za jízdní kolo je příplatek deset korun.

DH zdroj - igenus.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS