Zpět      Tisk     Všechny články

Tradiční úklid Krkonoš

15.5.2005 v 11:00

Správa Krkonošského národního parku připravila pro školy i letos úklid Krkonoš od odpadků po zimních měsících. Škola, která by měla o akci zájem, se může ozvat na tel. čísle 499 456 323, event. e-mailem na oev@krnap.cz. Bude jí vybráno výchozí místo, odkud děti na sběr vyrazí.

Děti dostanou pracovní rukavice, pytle, znalého průvodce a může se vyrazit. Správa Krkonošského národního parku zajišťuje jak dopravu od školy, tak i občerstvení na konci užitečně prožitého dne. Protože je o akci mezi školami tradičně velký zájem, neváhejte se včas přihlásit. Vzhledem k přepravním vzdálenostem připadají v úvahu školy trutnovského, vrchlabského, semilského a harrachovského regionu.

Přiznejme si, jeden den úklidu v přírodě vše nevyřeší. Přesto každá takováto „úklidová“ akce vyjádří naši úctu k přírodě. Snažme se nebýt lhostejní a vezměme si na výlet po našich krásných horách občas sáček, do kterého budeme sbírat to, co někteří z nás po sobě zanechali. On totiž každý odpadek při toulkách přírodou svádí k určité pohodlnosti, slušné mravy leckterého z nás se uvolní a něco třeba také odhodí.

Proto se snažme, aby čisté stezky na horách nebyly jen právě 31. května.

DH
Zdroj: krkonose.krnap.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS