Zpět      Tisk     Všechny články

Lanové centrum

14.4.2005 v 10:54

Lanové centrum....., že nevíte co to znamená?

Lanové centrum je areál, který nabízí možnost zažít nevšední dobrodružství a adrenalin, aktivní odpočinek i možnost odreagování. A nejste-li zrovna horolezci, pak navíc ještě hřejivý pocit z překonání svých vlastních limitů.

Překonat překážky
Jak vlastně takové lanové centrum vypadá? Areál tvoří dřevěné sloupy, které jsou zhruba ve výšce deset metrů pospojovány provazy, sítěmi či dřevěnými trámy. Takto vytvořené překážky pak je třeba zdolat. Samozřejmě, během celého provazolezectví jste bezpečně jištěni.

Zaplatit si můžete některý z nabízených programů lanových center, dohlídne na vás instruktor a k dispozici budete mít veškerou potřebnou výzbroj, tedy horolezecké pomůcky. Takový komplexní program začne krátkým blokem, kdy je třeba protáhnout tělo, připravit se a poznat další "spolulezce". Po rozcvičce přicházejí na řadu tzv. nízké lanové překážky. Ty vedou maximálně metr nad zemí vysoko a na nich byste si měli nacvičit to, co přijde pak. Lezci se rozdělí do skupin a navzájem se jistí. Nácvik jištění na trenažéru v celotělových úvazcích je dalším mezistupněm. Pak teprve následuje to hlavní, kvůli čemu se sem chodí: vysoké překážky. Existují dvojího druhu: individuální a týmové. Na prvních jste jen sami za sebe, ty druhé sami nezvládnete a jste odkázáni na partnera (jeden z nejčastějších "triků" při teambuildingu).


Ti, kteří ani po desítkách minut strávených deset metrů nad zemí nemají ještě dost, si mohou vyzkoušet adrenalinovou lahůdku na závěr, některý ze skoků. Jde o jištěné skoky třeba z osmi metrů, obří houpačky, sjezdy do sítě nebo různě dlouhé lanovky.

Adrenalin jako dárek
Přijít může každý starší deseti let. Do lanových center se hrnou nejen děti, ale i spousty dospělých. Ať už sami nebo v rámci firemních teambuildingových aktivit. Minimální doba bývají dvě hodiny a minimální počet lidí pak čtyři.

Návštěva lanového centra může být mimochodem zajímavým dárkem pro kamarády či kolegy. V centrech jsou už dnes zařízení na všechno - a tak si tu můžete stejně tak koupit dárkový poukaz, jako uspořádat narozeninovou oslavu pro svého potomka.

Lanové centrum Harrachov bylo otevřeno v létě 2003. Celý areál je rozdělen do několika částí:

1 - Část Icebreakers
Máme pro Vás připraveno několik stanovišť uzpůsobených pro úvodní hry či jiné aktivity na komunikaci a řešení jednoduchých problémů.

2 - Areál nízkých lanových překážek
Zde máte možnost si vyzkoušet část z toho co Vás čeká o pár metrů výše a také něco navíc.

3 - Tréninková stěna
Jednoduchá horolezecká stěna využívaná jako trenažer.

4 - Areál vysokých lanových překážek
Zde je 7 individuálních a 3 teamové překážky.

5 - Challenge Tower
Věž vysoká 12 metrů s horní plošinou. Na věži jsme pro Vás připravili horolezeckou stěnu a několik netradičních vertikálních překážek. Můžete si vyzkoušet provazový žebřík ala Belmondo či houpající se totem a mnoho dalších.

6 - Lanovka
Naše lanovka dlouhá 80 metrů, která vede z plošiny ve výšce 12 metrů se může stát i pro Vás opravdovou výzvou


Lanové centrum Harrachov
kontaktní osoby: Mgr. Michal Kubín, Mgr. Jan Prašivka
Český Šumburk 321, 468 41 Tanvald.
Tel.: 603 777 255, 604 213 630,
e-mail: harrachov@lanovecentrum.cz
Program Výzva (3 hodiny, minimálně 4 osoby): 320 - 340 Kč/osoba.
Program Dobrodružství (4 hodiny, min. 4 osoby): 370 - 410 Kč/osoba
Program Teamspirit (3,5 hodiny, min. 10 osob): 550 - 590 Kč/osoba.

foto: www.lanovecntrum.cz
ihned.cz, DH

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS