Zpět      Tisk     Všechny články

Rozsvícení vánočního stromu u nás v Harrachově

11.12.2019 v 09:24

Stejně jako v letech předcházejících se i o letošní mírně zasněžené adventní neděli 1. prosince rozzářila světýlka vánočního stromu v Parku hraběte Jana Harracha.

Rozsvícení vánočního stromu u nás v Harrachově

Letošní modrou perličkou se stal nově vysazený vánoční strom, který nám bude park zdobit,doufejme, v následujících letech. Rozsvícení stromu si nenechalo ujít mnoho občanů Harrachova - maminek, tatínků, babiček, dědečků i návštěvníků města, kteří měli možnost zhlédnout pěvecké vystoupení dětí z místní mateřské a základní školy. Zpěváčci za několikaminutové vystoupení sklidili zasloužený potlesk a poté už následovalo rozsvícení stromu panem Krakonošem ve společnosti anděl.

Na poprvé se strom nerozsvítil. Zřejmě chtěl Krakonoš především děti chvilku napínat. Na podruhé se každému z nás rozzářila světýlka v očích a pro mnohé nastal ten opravdový adventní čas. Nejen pro děti byly připraveny historické sedací vany, ve kterých si každý z nás mohl pouštět lodičky a uvidět svou životní cestu v příštím roce. Nechyběl ani strom přání, kde jsme si mohli připnout své tajné přání.
Po celý večer jste také mohli hlasovat o nejhezčí nakreslený vánoční strom z místní základní školy v kategorii 1. a 2. stupeň. Výherkyněmi a obdarovanými se staly: Julie Svobodová (1. stupeň) a Jasmína Svobodová (2.stupeň). Naše poděkování patří všem dětem, které se soutěže zúčastnily. Po celou dobu programu jste si mohli nakoupit vánoční dárky od regionálních obchodníků. Občerstvit se u stánku kulturní komise vánočním cukrovím a napečenými dobrotami od místních hospodyněk a u pana Jakubce s rodinou se ohřát výborným svařáčkem z Moravy připraveným přímo od Oldy. Za vánoční pochutiny jste mohli přispět dobrovolným příspěvkem. Celkem se letos vybrala částka 13 603korun.Celý příspěvek poputuje pro harrachovské děti do školky a školy.

Na závěr bych ráda poděkovala všem, kdo se na organizaci Rozsvícení vánočního stromu u nás v Harrachově podíleli: členkám kulturní komise, městské údržbě, referentce majetkové správy, panu Jakubcovi s rodinou za jejich čas a skvěle odvedenou práci.Harrachovským hospodyňkám, a to jmenovitě paní Fajtové, paní Bartáčkové, rodině Slavíkově, mé babičce Haničce a milému Robinovi Lacinovi za výborné cukroví. Veliké poděkování patří i panu Krakonošovi.


Všem přejeme vánoční svátky plné pohody a krásný rok 2020.

Více fotografií:
info.harrachov.cz/fotogalerie/


Lucie NovákováHarrachov je na Facebooku

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS