Zpět      Tisk     Všechny články

Ukliďme Harrachov, ukliďme Česko 2019

3.5.2019 v 11:09

Letos již po páté byl Harrachov součástí celorepublikové akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Co to znamená, jaký to má význam a jak to funguje.

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Srdcem akce jsou dobrovolní organizátoři místních úklidů. To jsou lidé, kteří se chopí zodpovědnosti a zorganizují úklid v místě, které si sami určí. Od začátku až do konce se pak starají o hladký průběh akce.

Letošním organizátorem byl pan Jaroslav Čech ve spojení s městem zastoupeným Lucii Slavíkovou a předsedou Ski klubu, kde byl zástupcem Stanislav Slavík. Skupina dobrovolníků v sobotu 13.4.2019 pod vedením Jaroslava Čecha uklízela Rýžoviště a okolí pumptracku. Skupina 24 dobrovolníků posbírala 160 kg odpadků po neukázněných návštěvnících. Druhá skupina uklízela také v sobotu o 14 dní později 27.4.2019 pod vedením trenérů místních oddílů, uklízela oblasti: stadionu a běžeckých tratí, Kaml, fotbalové hřiště směrem k Dianě. Sachrův kopec a Mýtiny vyčistila skupina 17 dobrovolníků, v této skupině se jako každoročně také zapojila starostka města Eva Zbrojová.

I za velmi nepříznivého počasí se sešlo za oddíl běhu na lyžích 10 dětí + 2 trenéři, oddíl skoku a severské kombinace byl ve složení 10 dětí + 8 dospělých, fotbalový klub se sešel v počtu 7 dětí a 2 dospělých. Celková hmotnost odpadu byla 58kg železa 85 kg pneumatiky 240 kg suti a 310 kg zbylého odpadu.

Odpad se skládal převážně z pet lahví, obalů od potravin, plechovek, skla a pneumatik. Pneumatik při akci bylo nalezeno 9, ale během dvou měsíců jich městská údržba posbírala v lesích a okolí 56 ( 532 kg).

Jménem Města Harrachov DĚKUJEME všem zúčastněným za vaši pomoc a snahu vylepšit vzhled našeho města..

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS