Zpět      Tisk     Všechny články

Do republikových oslav se zapojil i Harrachov

29.10.2018 v 09:11

V roce 2018 slaví naše země významné výročí. Neopakovatelné a první svého druhu. Uplyne 100 let od vzniku samostatného Československa.28. října 1918 se začala psát nová kapitola našich dějin. V Harrachově jsme si toto významné výročí originálním způsobem připomněli již realizací „modřínové stovky“, která vzniká z původní harrachovské desítky. Od jara letošního roku město ve spolupráci se Správou KRNAP a za vydatné pomoci mnoha dobrovolníků pracují na vzniku obří číslice z modřínů. Legendární harrachovská desítka se tak stává stovkou.

Oslavy stého výročí založení republiky v Harrachově vyvrcholily výsadbou Stromu svobody. V pátek 26. října byla při této příležitosti za přítomnosti několika zastupitelů města a harrachovských občanů slavnostně vysazena lípa, která bude tento historický milník upomínat. Tato událost byla obohacena o vystoupení pěveckého sboru Mládí, který kromě české hymny zazpíval i další národních písně.
Poté se program přesunul do kostela sv. Václava, kde na úvod starostka města Eva Zbrojová pronesla krátký projev k výročí vzniku samostatné republiky. Vyzdvihla význam samostatnosti a demokracie a pomohla nám všem si uvědomit, že věci, které dnes považujeme za samozřejmé, vždy samozřejmé nebyli. Po tomto úvodním slově se kostel rozezněl dalším vystoupením skvělého PS Mládí a dalších sólistů ze ZUŠ v Jablonci n. J. I děti z harrachovské základní školy se zapojily do těchto oslav a společně se ZUŠ si připravily tematickou pohádku „Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen“.

Děkujeme všem, kteří si s námi přišli společně připomenout toto významné výročí. Čas od času je dobré si připomenout, jaké hodnoty jsou pro člověka opravdu důležité, a jak je nezbytné hájit odkaz našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka pro budoucí generace.


Markéta Novotná

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS