Zpět      Tisk     Všechny články

Koncert Tomáše Kluse rozzářil harrachovský kostel

15.9.2018 v 08:30

Během vystoupení předvedl Tomáš Klus se svým parťákem Jiřím Kučerovským neuvěřitelnou show

Cože, koncert Tomáše Kluse v harrachovském kostele? Asi mnozí, ke kterým se tato informace dostala, si položili stejnou otázku. Znělo to totiž dost neuvěřitelně, že zpěvák tohoto formátu by měl vystupovat v našem maličkém kostele.
Ve čtvrtek 6. září od 19 hodin se ale ti, kteří si stihli pořídit vstupenku, mohli na vlastní oči a uši přesvědčit o tom, že je to fakt pravda. Koncertu předcházely pečlivé přípravy nejen v podobě zvukové zkoušky, ale aby i prostředí kostela působilo při koncertu harmonickým dojmem, byl celý prostor kostela provoněn vonnými tyčinkami s bylinkami a osvícen svíčkami, které nesly svá poselství.
Během vystoupení předvedl Tomáš Klus se svým parťákem Jiřím Kučerovským neuvěřitelnou show, kde zazněly nejen ty největší Klusovy hity, ale kde padaly i vtipné a moudrem nabité dialogy mezi účinkujícími nebo v hlavě Tomáše Kluse narychlo a spontánně vymyšlené texty, ke kterým ho kytarově doprovázel právě Jiří Kučerovský. Koncert si užili nejen dospělí diváci, ale i ti dětští, protože těm Tomáš Klus hrál i na jejich přání. U skladby Nina došlo dokonce na duet Tomáše Kluse s jednou z divaček. Tato skladba byla zazpívána tak bravurně, že nikdo nechtěl věřit tomu, že to nebylo předem domluvené a nazkoušené. Ne, opravdu nebylo, což potvrdil i hlavní organizátor celého koncertu Radek Pilař. Tomáš Klus sice se společným vystoupením počítal, ale ta dotyčná o tom neměla ani ponětí a bylo to pro ni velké překvapení. Na druhou stranu je však zpěvačkou jedné amatérské kapely z Jilemnice, která má ve svém repertoáru i některé skladby Tomáše Kluse, takže jí vystoupení po prvotním šoku před početným publikem očividně nečinilo problém. Na závěr dvouhodinového koncertu byla zahrána a zazpívána Mantra, která zážitek z tohoto jedinečného hudebního prožitku ještě více umocnila.
Pak Tomáše Kluse čekal ještě dlouhý zástup jeho fanoušků, kteří si od něj odnášeli podpisy či se s ním mohli obejmout a pozdravit. Některé z žen odcházely i s polibkem a o to s větším úsměvem. Minimálně většina návštěvníků odcházela z koncertu s nadšením, blaženým úsměvem a nabitá tou správnou a dobrou jiskrou. Jelikož i Tomáši Klusovi se v Harrachově nejen atmosféra koncertu líbila, slíbil, že k nám znovu příští rok zavítá. Můžete se tedy už nyní těšit na další, pozitivní energií nabitý hudební zážitek v podání Tomáše Kluse a Jiřího Kučerovského. Pokud chcete znát další podrobnosti k samotnému koncertu nebo si přečíst exkluzivní rozhovor s Tomášem Klusem, těšte se na vydání říjnového čísla Harrachovského zpravodaje, které vyjde 24. září 2018.


Lenka Skrbková

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS