Zpět      Tisk     Všechny články

Leki Cup vstoupil do svého 3. ročníku

24.1.2018 v 15:06

Závodu, který organizoval Ski club Harranti Harrachov, se účastnilo téměř 200 dětí z České republiky a Polska.

Zásada 24. 1. 2018

První závod seriálu se konal v sobotu 20. 1. a v neděli 21. 1. v Zásada Ski Centru. Leki Cup a zárověň Pohár Libereckého a Středočeského kraje je seriál dětských lyžařských závodů pořádaných v rámci soutěží SLČR v kategoriích mladší přípravka (ročníky 2010-2013), přípravka (ročníky 2008-2009) a předžáci (2006-2007). Sestává se z 12 závodů v 6 střediscích Libereckého kraje. V této sezóně je pod názvem Leki Cup již realizován třetí ročník tradičních závodů, které generují mnoho dětských talentů pro pokračování v žákovských kategoriích.
Letos se závody, po úvodním zastavení v Zásadě, uskuteční ve ski-areálech Vysoké na Jizerou, Rokytnice – Studenov, Tanvaldský Špičák, Kamenec a Ještěd.

Každého závodu se účastní cca 150-300 dětí od 5 do 12 let. Průběh závodů, včetně výsledků a důležitých informací je k dispozici na webových stránkách www.lekicup.cz. Poslední závod seriálu je finálový a v jeho rámci jsou vždy vyhlášeny celkové výsledky. Série závodů se účastní lyžařské kluby z celé České republiky i dokonce i několik klubů ze zahraničí.

První letošní závod seriálu Leki Cup 2018 zorganizoval Ski Team Harranti Harrachov, který do všech kategorií závodu nasadil i své reprezentanty. V sobotu i v neděli se jel obří slalom. Mimo vítězů jednotlivých kategorií (výsledky jsou na tomto linku) byl vyhlášen i absolutně nejrychlejší závodník a závodnice dne (bez rozdílu kategorie). Překvapením bylo, že nejrychlejší čas na trati dosáhla dívka (ročník 2007), která porazila i řadu favoritů z chlapeckých kategorií. Titul „Rakeťák“ si odnesla Klára Dupalová z TJ Bižuterie a Jan Knobloch ze Ski klubu Špindl. Cenou byl diplom podepsaný Radkem „Raketa“ Čermákem, českým rychlostním lyžařem, držitelem mnoha rychlostních rekordů v ČR i zahraničí.
Motivací pro děti po oba závodní dny byla mimo diplomů a medailí i možnost vyhrát řadu hodnotných cen, podepsané číslo od olympioničky Šárky Strachové nebo reprezentanta v alpském lyžování Kryštofa Krýzla a osobně převzít ceny z rukou akrobatické lyžařky Nikoly Sudové.

Servis pro závodníky
Lyžaře přímo na trati fotografoval Josef Štěpán, který profesionální fotografie závodníků vystavuje na svém webu. Netradiční službou pro závodní týmy, kterou organizátoři připravili je video záznam jednotlivých jízd, který je možné shlédnout na Dartfish.tv.
Reportáže České televize z Leki Cupu v Zásadě lze shlédnout ve Zprávičkách na ČT:D (premiéra 21. 1. 18:40) a Sportu v regionech na ČT Sport (premiéra ve čtvrtek 25. 1. 12:30).

Více na www.zasadaskicentrum.cz.HARRANTI Ski Team Harrachov
Harrachov je na Facebooku

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS