Zpět      Tisk     Všechny články

Běžci se těší na zimní sezónu

5.12.2017 v 11:54

První sníh oznamuje každoročně ukončení letní a podzimní přípravy na tu vrcholovou, tentokráte závodní sezónu 2017-18.

sportovní soustředění NMNM

Druhé soustředění, opět tradičně ve Vysočina aréně na Novém Městě na Moravě, proběhlo od 5. do 12. srpna 2017. Účast: celkem 8 členů pod dohledem paní Lehečkové a pana Beneše. Opět takřka ideální podmínky pro přípravu, ubytování přímo v areálu. Základem byly především krosové běhy, ale také kolečkové brusle, koloběžky, kola i kolečkové lyže. Nezapomněli jsme ani na obratnost a na posilování. Na závěr klasické měřené tréninky za příjemného počasí. Konec prázdnin opět s tréninky v Harrachově.

Ani podzim se nelišil od minulých. Proběhl ve znamení série přespolních běhů o Pohár KSL (krajský lyžařský svaz) Libereckého kraje. Celkem 14 závodů s prvním v Harrachově 3. září 2017. Za pěkného počasí konce léta si šest našich závodníků vystoupalo na harrachovské stupně vítězů.Poslední závod poháru se uskutečnil v Huntýřově 21. října. Tam došlo i k vyhlášení celkových vítězů. Mladší žák Filip Čermák získal stříbro a také ocenění za účast ve všech závodech, dorostenec Ondra Pilař byl celkově bronzový. Amálka Jelínková (2009) obsadila celkově 11. místo, Jakub Uman (2008) 27. místo, Veronika Koníčková (2007) 11. místo, Věra Vaněčková (2007) 14. místo, Sára Čermáková (2006) 13. místo. A tak nám nezbývá než opět poděkovat všem partnerům, městu Harrachov a také místní škole za toleranci při uvolňování žáků. V příští sezóně budeme usilovat o co nejlepší výsledky, pak by to bylo i vaší zásluhou.

Úplně všem Harrachovákům přejeme pohodové Vánoce, bujarého silvestra a veselý vstup do nového roku 2018. Milovníkům bílé stopy dobrou mázu.

Ať to frčí!!!Venca Čuřík

[ dh ]

Sledujte naše Facebookové stránky

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS