Zpět      Tisk     Všechny články

Začátek adventního času v Harrachově

4.12.2017 v 15:03

Naladit se na sváteční atmosféru mohli všichni, kteří dorazili k harrachovské radnici v neděli 3. prosince.

Advent Harrachov

V městském parku měli všichni přítomní možnost si po slechnout a třeba si i zazpívat s dětmi z mateřské a základní školy krásné vánoční koledy. K přítomným pak také promluvila starostka Eva Zbrojová, která všem popřála krásné prožití adventní doby a blížících se svátků.

Parkem voněl svařák, punč, zazněly koledy a vládla dobrá nálada. A pak přišel ten očekávaný okamžik. Přišel sám pán hor Krakonoš a kouzelným slůvkem rozsvítil vánoční strom. Stromek zazářil stovkami světýlek, které se odrážely v rozzářených dětských očích. Vystoupení nás všechny příjemně naladilo na vánoční atmosféru. K té přispěla i možnost zakoupení si vánočních dekorací, skleněných andílků, svícnů či keramiky a v neposlední řadě i bohaté občerstvení. Za dobrovolný příspěvek se tu podávalo cukroví, které napekly dobrovolnice ve školní kuchyni i cukroví od harrachovských hospodyněk, které jej připravily doma. A nechyběl ani tradičně vynikající svařáček nebo čaj. Tento příspěvek v letošním roce činil 12 015 Kč a poputuje dětem do harrachovské školy a školky.
Poděkování patří všem, kdo se na přípravě této akce podíleli, tzn. členkám kulturní komise a pánům z městské údržby za spoluorganizaci, Františku Veverkovi za krakonošování, hospodyňkám Martině Fejtové, Haně Fikejsové, Stanislavě Slavíkové a Lence Šimůnkové za výborné cukroví, Oldřichu Jakubcovi za skvělý svařáček, paním učitelkám, které celý kulturní program připravily a největší díky pak patří samozřejmě dětem za krásné vystoupení. Věřím, že za rok se opět sejdeme při této tradici, při které se snažíme navodit hezkou předvánoční atmosféru a příjemně tak přivítat blížící se Vánoce.[ dh ] Markéta Novotná

Sledujte naše Facebookové stránky


Advent Harrachov 2017 Advent Harrachov 2017
Advent Harrachov 2017 Advent Harrachov 2017

Další fotografie jsou ve fotogalerii

Vánoční trhy v Harrachově. Také letos se budou moci návštěvníci Harrachova při zimní procházce městem zahřát svařákem, občerstvit se či si koupit nějaký rukodělný výrobek na památku pobytu v našem městečku.
Další informace v kalendáři akcí zde.

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS