Zpět      Tisk     Všechny články

Slavnostní vernisáž výstavy obrazů

21.11.2017 v 09:23

Sympozium bylo uspořádáno jako součást projektu Svět podle Hofmana, malíře s českými a polskými kořeny.

Výstava

Slavnostní vernisáž výstavy obrazů, které vznikly během mezinárodního malířského sympozia Umělci k poctě Hofmanovi ve městě Szklarska Poręba, se uskutečnila v pondělí 13. listopadu v obřadní síni Městského úřadu v Harrachově.Vernisáže se zúčastnili jak zástupci polských organizátorů ze Szklarské Poręby: Anita Kaczmarska, ředitelka kulturního centra, starosta Mirosław Graf a místostarosta Stanisław Kozina, tak i zástupce Harrachova, místostarosta Ing. Jaroslav Čech a samozřejmě také několik autorů vystavovaných děl.

Sympozium bylo uspořádáno jako součást projektu Svět podle Hofmana, malíře s českými a polskými kořeny. Tento projekt, který získal podporu Evropské unie a jehož organizátorem je kulturní centrum Szklarska Poręba a projektovým partnerem Město Harrachov, běží od března letošního roku. V rámci projektu se uskutečnily mimo jiné výtvarné workshopy pro žáky základních škol na obou stranách hranice a výsledkem těchto mezinárodních setkání je kalendář na rok 2018 s výtvory těchto nejmladších umělců.
Zářijového sympozia ve městě Szklarska Poręba, jehož výsledky jsme mohli obdivovat, se zúčastnilo 15 profesionálních umělců z Polska a České republiky: Lukrezia Skaloudová Puchmajerová, Ilona Chválová, Darina Martinovská, Hana Chlumská, Lukáš Černý, Beata Kornicka-Konecka, BogumiłaTwardowska-Rogacewicz, Dariusz Miliński, Ludmiła Riabkowa, Janusz Konecki, Monika Krakowska, Janusz Motylski.

Vznikla tak řada velmi zajímavých děl, inspirovaných Hofmanovou tvorbou a životem. Výstava je umístěna v obřadní síni Městského úřadu v Harrachově od 13. do 23. listopadu 2017.

Text i foto:
Markéta Novotná
Referentka cestovního ruchu a propagace


Harrachov je na Facebooku

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS