Zpět      Tisk     Všechny články

Ohlédnutí za festivalem outdoorových filmů

20.11.2017 v 15:37

Dva listopadové dny patřil Harrachov cestovatelům, milovníkům adrenalinových sportů a poznání cizích kultur.

Mezinárodní festival outdoorových filmů

Už potřetí se zde konal Mezinárodní festival outdoorových filmů. Festival si během let získal značnou prestiž, stal se největší akcí svého druhu v Evropě a letos se konal již po patnácté. Filmy i doprovodný program v podobě přednášek návštěvníky zavedl do neznámých míst naší planety, seznámilje s  rozličnými kulturami a mnohdy se dostávali i k choulostivým sociálním, etnickým i ekologickým problémům.


První festivalový den, v pátek 17. listopadu, před filmovým blokem vyprávěla své zážitky Blanka Nedvědická, česká horolezkyně, sportovkyně, průvodkyně, cestovatelka a dobrovolná učitelka v indické škole. Skutečným zážitkem byla její úžasná přednáška Dobrovolnicí ve Sluneční škole o několikadenním putování do školy po zamrzlé řece, výuce, půlročním pobytu a životě v odlehlém Kargyaku v indických Himálajích, o návratu do vesničky a o cestě do Dharamsaly a požehnání od Jeho Svatosti dalajlámy.

V rámci sobotního programu se 18. listopadu konala přednáška Libora Duška a Zdeňka Jirouše s názvem Z Krkonoš na Střechu světa. Vyprávěli nám o své horolezecké expedici Marx Engels Krakonoš, kterou nedávno absolvovali, o cestě do Tádžikistánu, o tom, jak jim ke zdolání štítu v Pamíru chyběl jen kousek, protože jim plány překazilo husté sněžení i o svých plánech se do Pamíru za rok znovu vrátit. Samozřejmě nechybělo mnoho úžasných fotek ledových štítů i snímků ze života místních horalů.
MFOF v Harrachově letos představil kromě dvou přednášek devět filmů s outdoorovou tématikou a přilákal tak bezmála stovku diváků.Poděkování patří vedení David wellness hotelu,které nám pro pořádání festivalu poskytli skvělé zázemí, Městu Harrachov za finanční podporu, Lence Skrbkové za zprostředkování sobotní přednášky a samozřejmě přednášejícím Blance Nedvědické, Liboru Duškovi a Zdeňku Jiroušovi za poutavé přednášky.

Za pořadatele – Město Harrachov (text i foto):
Markéta Novotná
Referentka cestovního ruchu a propagace

Internetové stránky festivalu



Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS