Zpět      Tisk     Všechny články

Filmový festival má opět zastávku v Harrachově

19.10.2017 v 09:29

V Harrachově se v listopadu uskuteční mezinárodní festival outdoorových filmů, který je soutěžní putovní přehlídkou.

Festival filmů v Harrachově

Za čtrnáct let své existence se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Festival je zaměřený hlavně na sporty a život s outdoorovou tematikou, ale i na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové nebo cestopisné. V Harrachově máme tu možnost již potřetí a to 17.–18. 11. 2017 v hotelu David wellness hotel. Součástí programu jsou také besedy se zajímavými cestovateli.
Festival i tento filmový žánr mají také své mimořádné specifikum a jedinečnost. Filmy si na nic nehrají, to, co divák vidí, je skutečnost, která se stala. Žádné plánované akce ani předepsané scény. Filmy jsou jedinečné a neopakovatelné, stejně jako život sám. Mezinárodní festival outdoorových filmů už dávno patří mezi tradiční kulturní události. V letošním roce 2017 oslaví patnácté narozeniny.

Další informace a festivalu v Harrachově na oficiálním plakátu

PROGRAM (17. 11. 2017 - 18. 11. 2017)

Pátek 17. 11. - 17:00

Beseda / Blanka Nedvědická - Dobrovolnicí ve Sluneční škole - O několikadenním putování do školy po zamrzlé řece, výuce, půlročním pobytu a životě v odlehlém Kargyaku (Malý Tibet) v indických Himálajích ve výšce 4200 m, o návratu do vesničky a o cestě do Dharamsaly a požehnání od Jeho Svatosti dalajlámy. O tomto všem vám bude přednášet Blanka Nedvědická, česká horolezkyně, sportovkyně, průvodkyně, cestovatelka a dobrovolná učitelka v indické škole.


K2. Klára. Krásno. - Klára Kolouchová je jediná rodilá Češka, která kdy stála na vrcholu nejvyšší hory světa, Mt. Everestu. Pokus o zdolání K2.  

Naše fascinující planeta - Jižní moře (Our Fascinating Planet - The South Seas) - Jižní moře vypadá jako ráj na zemi. Je to však jeden z nejnebezpěčnějších regionů na světě.  

Jondachi - Řeka Jondachi teče džunglí údolím Napo v Ekvádoru. Pro ty, kteří žijí s řekou poskytuje více než fyzické spojení.  

Malé pobřeží (Little Shore) - Inguyagun přeloženo z jazyka Chanty - Malá pláž. Tady v srdci Sibiře, tajgy, žije babička Ljuba. Jaký je tu život a tradice? .

Ztracen v Japonsku (Lost In Japan) - Japonsko je unikátní zemí. Během čtrnácti dní jsem navštívil 11 míst: Osaku, Nara, Kyoto, Arashiyama, Fushi a další.  

Neznámo (The Unknown) - The unknown sleduje Dava MacLeoda, jeho lásku k lezení a zkoumání počátku objevování skotských kopců.  

Sobota 18. 11. - 17:00

Beseda / Libor Dušek a Zdeněk Jirouš - Z Krkonoš na Střechu světa - Ve Střední Asii se nachází velehory Pamír a Hindúkuš. Jejich hřebeny jsou vyhledávaným cílem horolezců. Oblast je unikátní i svým kulturním podhoubím. Místní samorostlí horalé, žijící v údolích, doposud udržují tradiční zvyky a způsob života. Libor Dušek z Vrchlabí a Zdeněk Jirouš z Rokytnice n. J. se s vámi rádi podělí o zážitky z horolezeckých expedic, které nedávno absolvovali. V roce 2016 s lyžemi útočili na nejvyšší horu Afghánistánu Nošak (7492 m) a letos se vypravili do Tádžikistánu na Pik Karla Marxe (6726 m). Těšte se mnoho fotek ledových štítů i snímky zachycující živobytí horalů.


Sloboda pod nákladom (Freedom under Load) - Odhaľme poznanie vysokotatranských nosičov a prečo ostali poslednými v Európe.  

Jsem Afričan (I´m African) - Mladý Maročan se rozhodne vyrazit na cestu po Africkém kontinentu.  

Zam 5 - Taiwan - Na oslavu pátého výročí byla pro Zam5 vybrána země, kde vzniká největší část celosvětové produkce horských kol.  

 


Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS