Zpět      Tisk     Všechny články

Nové lyžařské muzeum v Harrachově

9.9.2017 v 08:19

Dva roky práce, statisíce korun a celoživotní lyžařská vášeň vyústily do něčeho, čím se mohou pyšnit Krkonoše i celé Česko.

Koncert v Harrachově

Bratři Josef a Stanislav Slavíkovi vybudovali v Harrachově Ski-museum. „Je v něm osm tisíc exponátů,“ říká Josef Slavík. „Pro veřejnost ho otevřeme během září.“ Dvojčata Slavíkova, harrachovští patrioti, se pochlubila Ski-museem v sobotu 2. září - v den svých jednapadesátých narozenin.

Do Ski-musea se přijeli podívat borci, kteří mají v expozicích své místo. Na harrachovském autobusovém nádraží, kde Ski-museum vzniklo, se setkali osmaosmdesátiletý Zdeněk Remsa, legendární trenér zlatého olympionika Jiřího Rašky, dvojnásobný medailista z olympiády Pavel Ploc či mistr světa v letech na lyžích Karel Kodejška. „Muzeum se mně moc líbí, Je úžasné, kolik věcí bratři Slavíkovi sehnali,“ upozorňuje Kodejška. Harrachovská starostka Eva Zbrojová považuje Ski-museum za fantastické. Slova chvály pro ně měl také Zdeněk Remsa. „Slavíkovi odvedli vynikající práci. Ukázali mimo jiné, co všechno jsme v historii skokanského sportu dokázali,“ podotýká Remsa. Muzeum ocenil také Pavel Ploc. Rovněž jeho skokanské lyže zdobí neskutečně bohaté expozice. Právě „skočky“ ve Ski-museu dominují, doplňují je přilby, vázání, brýle, vosky, poháry, odznaky, ale také figuríny znázorňující vývoj skokanských stylů.

Další informace a otevírcí doba Ski musea v Harrachově

Jablonecko, Semilsko a Turnovsko


Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS