Zpět      Tisk     Všechny články

Z Mexika i Hongkongu do Harrachova

16.7.2017 v 16:35

Od 25. 7. do 8. 8. 2017 bude Harrachov hostit skupinu osmi nadšených dobrovolníků ze Španělska, Mexika, Slovinska, Ruska a Hongkongu.

WORKCAMP HARRACHOV


Tito mladí lidé se rozhodli přijeta nabídnout svou nezištnou pomoc při opravě bývalého kina, které se přestavuje na víceúčelové kulturní centrum pro místní občany. Mezinárodní projekt, který je organizován ve spolupráci s INEX – Sdružením dobrovolných aktivit (INEX-SDA), se letos po úspěších loňského ročníku koná podruhé.

Před pracemi na renovaci starého kina se dobrovolníci zapojí do příprav Svatoanenského dřevosochání, ježbude probíhat 26.–29. července 2017 v parku u Městského úřadu Harrachov. Bude to pro ně zajímavá příležitost k setkání s místními řezbáři, kteří se chystají zhotovovat sochy zvířat, lavičky do parku a zvoničku. Volný čas využijí dobrovolníci k výletům do Krkonoš (Mumlavský vodopád, Čertova hora…) a společným aktivitám s místními obyvateli, čímž je a místní kulturu lépe poznají.

Minulý rok tehdejší mezinárodní dobrovolníci odvedli velký kus práce vharrachovském Ski muzeu, jehož slavnostní otevření připadá na září 2017.„Projekt byl úžasná zkušenost. Nesl se v rodinné atmosféře a uvařili jsme si taky tradiční kynuté knedlíky z borůvek přímo z lesa. Opravdu jsem si to užila a účast na nějakém projektu INEX-SDA bych doporučila každému,“ říká loňská vedoucí dobrovolníků Anna Fatyga. Jeden nebo dva dny pomohou v budoucím Ski muzeu i letošní účastníci projektu. Od roku 1991 podporuje nezisková organizace INEX-SDAsvými aktivitami rozvoj tolerantní, otevřené společnosti a hodnoty udržitelného rozvoje. Každým rokem vysílá do světa průměrněpět set dobrovolníků a pro přibližně tři sta zahraničních organizuje dobrovolnické projekty v České republice.

Kontaktní osoba:                                                                                                         
INEX-SDA, z. s.                                                               Město Harrachov                    
Jiří Zeman, vedoucí workcampu                                    Daniel Hloušek, iniciátor projektu
Telefon: 732 442 932                                                       Telefon: 602 446 141
E-mail: geozem@seznam.cz                                           E-mail: webmaster@harrachov.cz
Web: www.inexsda.cz                                                       Web: www.harrachov.cz


Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS