Zpět      Tisk     Všechny články

Na vozíku včelí naučnou stezkou

27.6.2017 v 15:48

Nádherné horské louky, ovečky, krmení pstruhů a především o včelaření, včelách i o medu byl letošní ročník akce Harrachov bez bariér.

Harrachov bez bariér 2017

Stejně jako posledních sedm let, vždy poslední víkend v červnu, jsme se v sobotu 24.6. 2017 kolem poledne sešli před hotelem Skicentrum, abychom se ve spolupráci se Zrnkem naděje vydali na plánovanou trasu letošního ročníku Harrachov bez bariér. Účastníky přišla před hotel přivítat a obdarovat drobnými dárky také paní starostka Harrachova Eva Zbrojová. Organizátoři Lenka Vanclová a Daniel Hloušek řekl pár slov na přivítání a prozradili letošní trasu, která vedla podél Ryzího potoka a kopírovala v Harrachově již známou "Včelí stezku". Trasa je vedena ze ¾ po asfaltových cestách, zbývající cesty jsou částečně zpevněné polní nebo lesní cesty. Délka trasy je cca 3,5 km. Je vhodná pro rodiny s dětmi, pro kočárky, cyklisty i pro turisty, kteří chtějí strávit hezký čas v přírodě. Na konečné včelí zastávce proběhlo několik dětských her a hraní si s barvami a větrem, v cíli jsme si ještě mohli všichni vyzkoušet sílu foukání na bublinohrátkách. Večerní program pokračoval u táboráku s hrou na kytaru a domácím pohoštěním.

Včelí naučná stezka Jana hraběte Harracha

"Moc děkujeme všem, kteří jakkoliv pomohli a přispěli tak několika lidem se ztíženou možností pohybu k bezvadnému prožití této tradiční akce"
Daniel Hloušek

Zvláštní poděkování patří panu Jaroslavu Čechovi, který s námi prošel celou včelí stezku a pověděl nám spoustu zajímavých věcí o včelaření, včelách i o medu, následně nás nechal i ochutnat, jaký skvělý a velmi různorodý med v Harrachově včely vyrábějí.

Děkujeme všem sponzorů a partnerům za realizaci osmého setkaní členů ze Zrnka naděje s přáteli a průvodci tras v Harrachově. 24.-25.6.2017.

Už nyní se těšíme na další setkání zde v Harrachově.

Video report
Fotografie jsou zde
Harrachov je na Facebooku


Harrachov bez bariér Harrachov bez bariér Harrachov bez bariér Harrachov bez bariér

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS