Zpět      Tisk     Všechny články

ZUŠ OPEN 2017 v Harrachově

13.6.2017 v 11:50

Historicky první ročník byl intenzivní a díky obrovskému nasazení a skvělé přípravě nabídl pestrou paletu programové nabídky.

ZUŠ OPEN 2017

V rámci celostátního happeningu základních uměleckých škol (ZUŠ) ve veřejném prostoru představily umělecké školy 30. května svůj program široké veřejnosti po celé České republice. Hlavním cílem akce bylo zviditelnění práce a aktivit ZUŠ, a to jak hudby, tance, zpěvu, tak i divadla či výtvarných děl malých umělců. Akce se uskutečnila ve spolupráci s Asociací základních uměleckých škol ČR.ZUŠ Open měl kromě patronky mezzosopranistky Magdaleny Kožené a spolupatrona Davida Marečka, generálního ředitele České filharmonie, také garanty za jednotlivé obory. Za taneční obor to jsou Jiří a Otto Bubeníčkovi, designér Maxim Velčovský zastřešuje obor výtvarný a režisérka Alice Nellis obor literárně-dramatický.
Žánrově pestrý program pro širokou veřejnost připravilo 355 základních uměleckých škol. 

Do této celostátní akce se zapojila také ZUŠ Jablonec nad Jizerou, která se rozhodla svůj program představit právě u nás v Harrachově. Akce započala ve 14 hodin slavnostním otevřením výstavy prací dětí z výtvarného oboru umělecké školy, která je až do 20. června přístupna veřejnosti v Muzeu skla. Poté program pokračoval od 15 hodiny na „malém náměstíčku“ a to představením hudebního i tanečního oboru školy, toto představení bylo příznačně nazváno „Malý umělci pod mamuťákem“. Akce vyvrcholila slavnostním koncertem v kostele sv. Václava, kde od 18hodin kromě nejtalentovanějších dětí vystoupil také dětský pěvecký sbor Mládí.

Historicky první ročník byl intenzivní a díky obrovskému nasazení a skvělé přípravě nabídl pestrou paletu programové nabídky, která našla obrovskou odezvu u médií i široké veřejnosti. Je nám ctí, že jsme mohli kvalitu práce základních uměleckých škol pomoci zprostředkovat. Pevně věříme, že se nám společně podařilo otevřít účinnou cestu k cílené podpoře a prezentaci základního uměleckého školství, která se stane přirozenou a respektovanou událostí v rámci celorepublikového dění.

Fotogalerie z akce ZUŠ OPEN 2017
Sledujte naše Facebookové stránky

Text za pomoci www.zusopen.cz:  Markéta Novotná
Foto: Markéta Novotná


[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS