Zpět      Tisk     Všechny články

Rozjela se oblíbená služba pro cyklisty

6.6.2017 v 10:50

Po dobu čtyř měsíců budou moci opět cyklističtí nadšenci, ale nejen oni, využívat všechny trasy cyklobusů, na které jsou z minulých let zvyklí.

Cyklo výlety

Cyklistická sezona sice letos začíná o týdne později, ale skončí stejně jako v předchozích letech - 30. září. Linky dovezou příznivce jízdních kol i do sto kilometrů vzdálených míst, napříč celým regionem. Cyklobusy pomohou zdolat kopce, ale také snadno se dostat z centra velkých měst i s kolem do přírody.
Krkonošské cyklobusy navazují i na podobnou síť v Českém ráji. Stačí ráno v Jilemnici – Hrabačově přestoupit a pokračovat na Železný Brod nebo Turnov. V loňském roce využilo krkonošské cyklobusy 37 173 osob. V červnu jedou autobusy každou sobotu a neděli, v červenci a srpnu denně, v září ve čtvrtek, sobotu, neděli a svátek.

 "Nejezděte na kole do kopce, využijte cyklobusy a potom lanovky!       Užijte si dlouhý sjezd do údolí!"

Lanovkou v Harrachově lze přepravit i vaše kolo. Více informací o lanovce.

Projekt Krkonošských cyklobusů byl připraven Svazkem měst a obcí Krkonoše ve spolupráci se spolkem Podzvičinsko, Královéhradeckým krajem a dalšími.

Trasy cyklobusů:

  1. Harrachov » Rokytnice n. J. » Vrchlabí » Jánské Lázně » Pec pod Sněžkou » Pomezní Boudy
  2. Jilemnice » Horní Mísečky
  3. Vrchlabí » Špindlerův Mlýn
  4. Trutnov » Malá Úpa » Pomezní boudy
  5. Žacléř » Trutnov
  6. Vrchlabí » Kunčice nad Labem » Hostinné » Dvůr Králové » Hořice » Hradec Králové

    Leták s mapou a jízdními řády PDF

Cyklobus samozřejmě také nabízí přepravu po Krkonoších pěším turistům. Na linkách platí tarif vyhlášený dopravcem, který je zveřejněn ve vozidle, příplatek za jízdní kolo 10 Kč.


Sledujte naše Facebookové stránky

TIP: Kromě cyklovýletů si v létě v Krkonoších můžete užít další aktivity. Hladinu adrenalinu vám zvedne bobová dráha či lanové centrum, které nabízejí Harrachov, Špindlerův Mlýn i Pec pod Sněžkou. Vyzkoušet si můžete i paragliding, terénní koloběžky či čtyřkolky. Zahrát si můžete bowling, golf, tenis a řadu dalších tradičních i netradičních sportů

Zdroj: podkrkonosi.eu, krkonose.eu


[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS