Zpět      Tisk     Všechny články

Youth Cup / foto / video

19.1.2017 v 09:12

Mezinárodní sdruženářský závod letos přinesl dvě vítězství českému reprezentantovi Davidu Zemkovi

Osmnáctiletý závodník Dukly Liberec si připsal hned dva triumfy, když zvítězil v silné konkurenci vice než tří desítek závodníků z deseti zemí v sobotu i v neděli v obou individuálních závodech. Na stupních vítězů se objevila také česká sdruženářka Simona Weinlichová z SK Ještěd Liberec, která skončila druhý závodní den třetí mezi staršími dívkami.

Skokanské závody v Harrachově
David Zemek

„Dvě Davidova vítězství byla i pro nás, organizátory, třešničkou na dortu. Musím ocenit nejen jeho bojovnost a nasazení, ale také výborné taktické pojetí a přehled. Zvláště nedělní úspěch si v domácím prostředí náležitě užil. Také třetí místo Simony Weinlichové je velkým úspěchem a je vidět, že česká ženská severská kombinace se postupně výkonnostně zvedá,“
komentoval výsledky sportovní ředitel Úseku severské kombinace Svazu lyžařů ČR Tomáš Slavík, jenž v Harrachově působil současně jako technický delegát FIS.

Obrovské uznání patří především harrachovským pořadatelům, kteří navzdory nepřízni počasí před závodem připravili v areálu všem účastníkům vynikající podmínky. Krátce před začátkem soutěží napadlo šedesát centimetrů sněhu a můstky se tak musely připravovat úplně znovu. Youth Cup se konal 7-8. ledna 2017.

Zdroj: czech-ski.com,
Odkaz na kompletní výsledky
Další fotografie
Sledujte naše Facebookové stránky

Harrachov Harrachov Harrachov Harrachov Harrachov Harrachov

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS