Zpět      Tisk     Všechny články

Youth Cup v Harrachově přivítá stovku závodníků

5.1.2017 v 12:06

Sto mladých sdruženářů z dvanácti zemí zamíří o víkendu 7.-8. ledna do Harrachova. V areálu pod Čertovou horou se uskuteční Youth Cup, který je vyhrazen účastníkům do osmnácti let.

V Harrachově se představí budoucí sdruženářské hvězdy ve čtyřech věkových kategoriích chlapů i dívek od třinácti do osmnácti let.

Závody v Harrachově

Skokanská část se odehraje na můstku HS73, běžecký okruh povede v okolí Skicentra. Podmínky v areálu, který na akci dlouhodobě připravují pořadatelé z SK Ještěd Liberec, jsou výborné. Můstky jsou v provozu od poloviny prosince a k technickému sněhu na tratích přibyl nyní také přírodní.

„Youth Cup měl v Harrachově premiéru už loni a všichni aktéři z něj odjížděli domů nadšeni. Závod se skvěle vydařil organizačně i sportovně a přálo mu také počasí. Představitelé Mezinárodní lyžařské federace FIS proto hned požádali Svaz lyžařů ČR o organizaci této akce také v letošním roce,“
říká Tomáš Slavík, sportovní ředitel Úseku severské kombinace SLČR a bývalý reprezentant.

 V sobotu 7. ledna jsou na programu čtyři individuální závody – mladší dívky HS73/4 km, mladší chlapi HS73/4 km, starší dívky HS73/5 km, starší chlapci HS73/7,5 km. Skokanská část zahájí zkušebním kolem v 11 hodin a hned poté už čeká všechny účastníky závodní kolo. Běžecká část odstartuje ve 14:30 hodin.

V neděli 8. ledna se uskuteční další čtyři individuální závody – mladší dívky, starší dívky i mladší chlapci HS73/2,5 km, starší chlapci HS73/5 km.

Poté se již přistoupilo k samotnému vyhlášení a ocenění nejlepších sportovců.

„„První závod tohoto ročníku Youth Cupu se konal loni při Letní Grand Prix v Oberstdorfu, poté následoval další letní závod ve Vuokatti. V zimní sezoně navazují akce v Harrachově a v Trondheimu. Výsledky z léta i ze zimy se sčítají a v aktuálním pořadí je zatím nejlepší Čech David Zemek na pátém místě,“
dodává Tomáš Slavík.

Zdroj: czech-ski.com

Plakát na akci a program
Fotografie z loňska
Sledujte naše Facebookové stránky

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS