Zpět      Tisk     Všechny články

Harrachovem na Nový rok voněla česnečka

4.1.2017 v 14:17

Program Harrachovských Vánočních trhů na Nový rok vyvrcholil soutěží o nejlepší Novoroční česnečku.

Vítěz Harrachov

Do druhého ročníku této soutěže se mohl přihlásit nejen provozovatel restaurace, ale každý, kdo byl ochoten uvařit 10 litrů česnečky, to byla jedna ze základních podmínek přihlášení se do této soutěže. Nakonec této možnosti využilo šest provozovatelů harrachovských restaurací a hotelů, a to:

  • Restaurace Roubenka
  • Restaurace Za Pecí
  • Restaurace Terassa
  • Restaurace My Piknik
  • Hotel Centrum
  • Hotel Fit Fun

a také jedna fyzická osoba: Kaya Bosnič.
K degustaci bylo připraveno několik variant česnečky, jak z klasického hovězího vývaru nebo uzená s kroupami, tak i netradiční vývar z oháňky s chilli. O tom, kdo ze soutěžících uvařil nejlepší česnečku, rozhodovali zájemci z řad veřejnosti. Pro ochutnávku a následné hodnocení vzorků česnečky bylo třeba si zakoupit lístek v hodnotě 20,- Kč, a tento lístek po degustaci vhodit do jedné ze sklenic označených čísly 1 až 7. Hodnotitelé tak do poslední chvíle nevěděli, v které restauraci byla jaká polévka uvařena. Zájem o ochutnávku byl nad očekávání velký a na celou akci dohlížel dokonce sám Pán hor Krakonoš.

Výherce získal putovní cenu v podobě skleněné vařečky, tzv. „Řád novoroční harrachovské česnečky“, kterou pro tuto příležitost vyrobili v místní sklárně Novosad a syn a která mu byla předána z rukou starostky města Evy Zbrojové. Zmíněné tři restaurace obdrží nálepku, která bude informovat o tom, že za letošní rok obsadili 1. - 3. místo v soutěži o nejlepší česnečku. Na závěr bylo vylosováno pět šťastlivců z řad hlasujících, kteří obdrželi jednodenní skipas do harrachovského skiareálu.
Vybraná částka za soutěžní lístky, která činila 5.302 Kč, poputuje dětem do harrachovské základní školy.

Po sečtení všech soutěžních lístků byly výsledky následující:

  1. Restaurace Terassa
  2. Hotel Centrum
  3. Restaurace My Piknik

Poděkování patří osobám a subjektům, které se podíleli na úspěšné organizaci letošního ročníku:

Město Harrachov, Manželé Lahodovi, Michal Kunrt, Sdružení rozvoje cestovního ruchu, Rodiče a děti ze Ski teamu Harranti Harrachov, Sklárna Novosad a syn, Sportovní areál Harrachov.

M. Novotná

Sledujte naše Facebookové stránky


K degustaci bylo připraveno několik variant česnečky K degustaci bylo připraveno několik variant česnečky K degustaci bylo připraveno několik variant česnečky

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS