Zpět      Tisk     Všechny články

Vyhlášení Sportovce roku 2016

14.12.2016 v 15:33

Harrachov i letos ocenil své sportovce, kteří úspěšně reprezentovali naše město za uplynulou zimní a letní sezonu při slavnostním vyhlášení Sportovce roku.

Tato akce se konala 12. 12. 2016 v Orea Resortu Sklář v Harrachově. Akci připravuje a vyhlašuje komise RM pro sport školu a mládež ve spolupráci s MěÚ Harrachov.

Sportovec roku 2016

Před tím, než byli vyhlášeni nejúspěšnější sportovci a předány ceny, se úvodního slova ujal předseda sportovní komise pan Daniel Beneš. Ve svém úvodním slově uvedl, že Harrachov je turistické město, ale vzhledem k poloze, podmínkám a tradici je to také město sportu. I v letošním roce město Harrachov vyčlenilo ze svého rozpočtu částku 500.000 Kč na podporu sportovních činností místních dětí. Bylo to již popáté a celková částka od začátku tohoto programu na podporu našich malých sportovců činí 2.472.849 Kč. Každý rok se snažíme o něco nového. Letos se podařilo vybudovat nové workoutové hřiště na Kamlu, které bychom rádi postupně rozšiřovali o nové cvičební prvky. V areálu ZŠ byly instalovány outdoorové posilovací stroje. Pokud k tomu přičteme např. výstavbu multifunkčního hřiště u ZŠ, nákup sportovního vybavení obou našich škol, podporu sportovních akcí, nákup zařízení na úpravu běžeckých tratí, atd. je zřejmé, že podpora sportovních a volnočasových aktivit je jednou z priorit vedení města Harrachova a za to jménem sportovní komise poděkoval vedení města a všem zastupitelům.

"Za těch uplynulých 5 let se toho stihlo opravdu hodně a v tomto trendu bychom rádi pokračovali i nadále."
Nově nám na stole leží projekt na pumptrekovou dráhu, která by si jistě zasloužila realizaci a přibyla by nám tím další nová aktivita ve městě mimo zimní sezónu. Dále také zmínil, že letos proběhl opět sběr žádostí pro příspěvek na sportovní činnost dětí. Z tohoto sběru vyšlo, že aktivně sportujících dětí v našem městě jsou téměř 2/3 ze všech dětí, což je vzhledem k trendu snižujícího zájmu dětí o sport vynikající výsledek. Díky takovému počtu, kvalitnímu zázemí, podmínkám, trenérům a rodičům máme každoročně vynikající výsledky a letošní rok tomu nebylo jinak. Na závěr za komisi všem zúčastněným poděkoval, především vedení města Harrachova, sponzorům a hlavně všem trenérům, rodičům a popřál minimálně stejný počet dobrých výsledků i v následujícím roce.
Následně k přítomným pár slov promluvila i starostka města Eva Zbrojová, která ve svém proslovu rovněž poděkovala všem úspěšným sportovcům za výborné výsledky a reprezentaci Harrachova. Zároveň doplnila výčet podpory sportovních a volnočasových aktivit o využívání městské čtyřkolky, která bude i v letošní zimní sezoně nadále upravovat běžecké tratě v Harrachově.

Poté se již přistoupilo k samotnému vyhlášení a ocenění nejlepších sportovců.

V letošním roce 2016 se nejúspěšnějšími sportovci stali:

Jiří Konvalinka, žáci 11+12 let, skok + severská kombinace
Martin Slavík, žáci 9+10 let, skok + severská kombinace
Petr Šablatura, dorost ml., severská kombinace
Ladislav Horáček, dorost ml, skok + severská kombinace
Radek Rýdl, dorost ml., skok
Jan Vytrval, dorost st., severská kombinace
František Slavík, dorost st., severská kombinace
Lukáš Daněk, junior, severská kombinace
Adéla Chlupová, dorost, biatlon
Nella Benešová, žactvo, běh na lyžích
Mariana Grisníková, předžákyně, alpské lyžování
Viktorie Nela Lukášková, přípravka, alpské lyžování
Adriena Michalková, žactvo, tenis

Mimo těchto oceněných sportovců byli zmíněni i harrachovští odchovanci:
Eva Puskarčíková, biatlon
Ondřej Pažout, severská kombinace
Miroslav Dvořák, severská kombinace
Lukáš Hlava, skok na lyžích
Dušan Kožíšek, běh na lyžích
Peter Kožíšek, paragliding
Milan Kučera, nohejbal

M. Novotná za použití zdroje D. Beneše a Ing. S. Slavíka
Za fotografie děkujeme Ing. M. Michálkovi

Fotografie oceněných sportovců
Sledujte naše Facebookové stránky


Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS