Zpět      Tisk     Všechny články

Advent začal rozsvícením vánočního stromu

29.11.2016 v 14:08

O první adventní neděli zazněly Harrachovem koledy a zavonělo cukroví.

Kulturní komise města Harrachova připravila pro občany města a jeho návštěvníky rozsvícení vánočního stromu, které se uskutečnilo v neděli 27. listopadu v parku u městského úřadu. Již od čtvrté hodiny odpolední byl připraven za doprovodu vánočních koled malý vánoční trh, kde si návštěvníci měli možnost nakoupit vánoční dekorace, perníčky nebo jiné rukodělné výrobky. V průběhu adventního trhu byly připraveny i koláče a cukroví od ochotných kuchařek ze základní školy. Tyto dobroty spolu s cukrovím, které napekly harrachovské hospodyňky, svařáčkem pana Jakubce a svícínky pana Kadlečka byly k mání za dobrovolný příspěvek všem návštěvníkům akce.

Advent v Harrachově

Takto získaný příspěvek v letošním roce činil 11 600 Kč a poputuje harrachovským dětem do školy a školky.
Na začátku celé předvánoční akce vystoupily děti z mateřské a základní školy s pásmem koled a poté starostka Eva Zbrojová se svým vánočním proslovem. V něm nejen popřála všem přítomným krásné prožití vánočních svátků, ale také zmínila, co vše se podařilo pro rozvoj města udělat. Na konci svého proslovu k sobě přizvala pána hor Krakonoše, který rovněž pronesl pár milých slov a poté rozsvítil vánoční strom.
Na letošním zahájení adventu měl premiéru i nový dřevěný betlém, který vznikl na letošním dřevosochání u nás v Harrachově. Tento nádherný betlém bude k vidění u budovy městského úřadu až do 6. ledna. Na závěr bych ráda poděkovala všem, co se na organizaci rozsvícení vánočního stromu podíleli, tzn. členkám kulturní komise a pánům z městské údržby, panu Jakubcovi za báječný svařák, panu Kadlečkovi za svícínky a harrachovským hospodyňkám Martině Fejtové, Olze Pleskačové, Petře Procházkové a Stanislavě Slavíkové za vynikající cukroví, které nám přinesly pro návštěvníky akce.

[ dh

Markéta Novotná

Sledujte naše Facebookové stránky

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS