Zpět      Tisk     Všechny články

Tradiční pečení cukroví v Harrachově

15.11.2016 v 07:03

V úterý 8. listopadu proběhlo společné pečení cukroví určeného k ochutnávce v rámci akce rozsvícení vánočního stromu v Harrachově konané o první adventní neděli 27. listopadu 2016.

Pečení proběhlo v kuchyni základní školy za vydatné pomoci kuchařek, učitelek, paní ředitelky základní školy a starostky města. V minulosti toto cukroví po čtyři roky pekla paní starostka Eva Zbrojová se svojí rodinou doma, poslední dva roky však doma připravuje pouze těsta a cukroví již peče se zmiňovanými ve školní kuchyni. V letošním roce pomáhali také tři žákyně ZŠ a pan učitel Bohatý, takže pomocníků při pečení bylo už celkem dvanáct. Velice si vážíme toho, že všichni zmiňovaní se této akce účastní ve svém volném čase a dobrovolně, proto bychom jim touto cestou chtěli moc poděkovat. Obzvláště pak šikovným kuchařkám ze ZŠ, které nám mimo této pomoci s cukrovím pečou i vynikající koláče. Za tyto koláče, cukroví i svařáček Oldy Jakubce se vybírá dobrovolný příspěvek, který putuje harrachovským dětem do školy a školky.
Touto cestou bychom rádi ještě jednou oslovili harrachovské hospodyňky s prosbou o upečení vánočního cukroví.  Pokud chcete přispět i Vy ochutnávkou Vašeho cukroví, dodejte ho, prosím, do 16 hodiny k městskému úřadu, kde od Vás cukroví přijmou členky harrachovské kulturní komise.

[ dh

Markéta Novotná
Foto: Ing. Helena Stříbrná


Pečení Harrachov Pečení Harrachov Pečení Harrachov

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS