Zpět      Tisk     Všechny články

Pestrobarevný podzim na horách

26.9.2016 v 09:05

Dny se už zkracují a slunovrat je brzy zlomí ve prospěch noci, to ovšem neznamená konec výletům a turistice. Právě během podzimních měsíců můžete zažít úchvatnou přírodní scenérii oděnou do všech barev.

Svatoanenská „chladna zrána“ se pozvolna změnila v syrové ranní mlhy a na žloutnoucích stéblech třtiny časné přízemní mrazíky kouzlí zubatou jinovatku, pravý horský šedivák...Když davy turistů opustí na konci hlavní sezóny Krkonoše, začíná zde snad nejkrásnější období roku. Množství srážek se zmenší a počasí je stabilnější. Krásné slunečné dny a příjemné teploty, málo ruchu na turistických cestách a mimosezónní ceny lákají na báječnou dovolenou v přírodě, v jedněch z nejkrásnějších hor střední Evropy.
Pro milovníky přírody jsou v Harrachově a okolí připraveny dlouhé kilometry turistických a naučných stezek, které vás provedou po nejkrásnějších zákoutích Krkonoš. Za zmínku stojí například pěší túra z Harrachova na Na Sněžné jámy. Mírné stoupání nás cestou dovede k Vosecké boudě a k pramenu Labe. Příjemné teploty babího léta lze využít nejen na pěší turistiku, ale třeba také na projížďku na kole. Trasy si můžete předem naplánovat pomocí našich oblíbených cyklotras. Že je podzim navíc úžasně fotogenické roční období se můžete přesvědčit např. v naší galerii.

"Zažijte neopakovatelnou atmosféru babího léta uprostřed dechberoucí podzimní přírody v Krkonoších. Srdečně Vás zveme do Harrachova prožít krásné babí léto "

Etymologický původ babího léta není dnes jasný. Řada znalců odvozuje pojmenování babího léta od poletujících pavučin, které připomínají šedé babské vlasy. Jiní odvozují pojmenování babího léta od chladnějšího počasí "zestárlého" léta, jiní odvozují pojmenování od Plejád, otevřené hvězdokupy v souhvězdí Býka, zvané lidově Baby. Plejády se právě v tomto období roku začínají objevovat na noční obloze. Doufejme, že letos nám babí léto vynahradí chladnější konec léta.

Další informace


Podzim Podzim v Harrachově Podzim v Harrachově

Přijeďte si užít ty pravé Krkonoše - v říjnu za výhodné ceny!

Ubytování v horských chatách, penzionech, apartmánech i v hotelech.

Nejlepší ceny ubytování ve Harrachově najdete vždy na stránce Last minute
Využít můžete také nabídku velkého množství kulturního i sportovního vyžití
Nabídka wellness ubytování - Jste utahaní po dni na sjezdovce? Odpočiňte si!
Navštivte harrachovské restaurace - v naší nabídce vybírejte s více jak 30 podniků

Ubytování v Harrachově

Velký výběr ubytování v Harrachově

Sledujte naše Facebookové stránky

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS