Zpět      Tisk     Všechny články

Bramborové ukončení sezóny na Zubačce

23.9.2016 v 10:57

V sobotu 24. září bude slavnostně zakončena sezóna na Zubačce. Těšit se můžete na zvláštní ozubnicové vlaky, dobroty z brambor či divadelní představení.

Kořenov nádraží

Zvláštní vlaky mezi Tanvaldem, Kořenovem a Harrachovem bude tvořit historický motorový „Singrovka“ M240.056, barový vůz Balm Bistro, vozy Balm a unikátní ozubnicová lokomotiva „Rakušanka“ T426.0. Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádraží v Tanvaldě nebo přímo ve zvláštních vlacích. Budete odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách. V barovém voze můžete kromě občerstvení zakoupit i upomínkové předměty ze Zubačky. Pivo a limonáda se roznášejí po celém vlaku.

Vedle železniční stanice Kořenov se můžete povozit vláčkem Důlní železnice. Od železniční stanice Kořenov můžete historickým autobusem vyrazit na výlet na Jizerku nebo do Příchovic. V Kořenově bude také otevřeno Muzeum ozubnicové dráhy, kde se seznámíte s historií naší ozubnicové dráhy nebo tu zakoupíte různé upomínkové předměty ze Zubačky. Pro veřejnost se znovu otevře Výtopna Kořenov, kde si můžete prohlédnout část sbírky historických vozidel Železniční společnosti Tanvald či fotografie z rekonstrukce této budovy. V Kořenově pro vás budou připraveny dobroty nejenom z brambor. Vedle stanice bude vystavena historická zemědělská technika včetně traktorů.
Pro děti je připraveno loutkové představení Plechové pohádky: ve vlaku 10:50 z Tanvaldu, poté na Kořenovském nádraží do 16 hodin.
Ve směru od Liberce se na Zubačku můžete vypravit historickou tramvají a historickým autobusem. Boveraclub vypraví na trať mezi Libercem a Jabloncem historickou tramvaj č. 117 s vlečným vozem č. 44, mezi Jabloncem a Tanvaldem pojede historický autobus Škoda 706 RTO.

Železniční společnost Tanvald se na Vás těší v sobotu 24. září na Zubačce!

Plakát akce

Kořenov - Zubačkajízdy historických drezín Kořenov

Další fotografie
Harrachovské Facebookové stránky


[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS