14.9.2016 v 15:05

V areálu velkých skokanských můstků v Harrachově se v sobotu 10. 9. 2016 uskutečnil 2. ročník Fichtlcupu.

Harrachovský Fichtl cup

Byla to vskutku jedinečná podívaná urputného boje legendárních českých strojů JAWA „50“ – zvaných lidově „fichtl“.

Do závodu bylo přihlášeno celkem 28 týmů, na start se jich však postavilo kvůli defektu o jeden méně. Týmy byly rozděleny do třech kategorií podle provedených úprav na daném stroji, tedy Speciál, Klasik a Ořežplech. Úkolem všech bylo v časovém úseku rovných 4 hodin ujet co nejvíce kol na soutěžní trati. Všichni zúčastnění na povel starostky města Evy Zbrojové odstartovali v pravé poledne a cílový šachovnicový prapor pak zhlédli úderem 16 hodiny odpolední. Jízdní souboje to byly skutečně vyrovnané, o čem například svědčí to, že týmy na prvních třech místech v kategorii Speciál dosáhly v celkovém výsledku stejného počtu kol a muselo se tak o jejich pořadí rozhodnout kdo dřív z nich projel cílem. Opakem závodní dramatičnosti tu však byl až neskutečně pohodový týmový duch panující v depu, kde si mnozí účastníci navzájem konkurujících týmů vydatně pomáhali při opravách a vzájemné podpoře. To se mnohdy nevidí.

„Závodní okruh byl oproti loňsku o něco jiný a delší, což se logicky projevilo v menším počtu celkově ujetých kol. Doufáme, že trať byla nejen pro účastníky, ale i diváky atraktivní. Podnik proběhl i díky přízni Pana Krakonoše k velké spokojenosti a již teď přemýšlíme o uspořádání příštího ročníku,“
sdělil za organizátory Fichtcup Harrachov Honza „Krtek“ Denke, jenž také soutěžil na stroji s číslem 97 s Milanem Ptáčníkem za domácí tým PTAKRT.

Poděkování náleží všem pomocníkům, traťovým komisařům, cateringové obsluze, závodníkům i jejich doprovodu a v neposlední řadě divákům. Speciální díky pak patří partnerům akce, kterými byly: generální partner Postřižinské pivo, dále pak tito partneři: Město Harrachov, Kurt Lindner, Pivnice U Krtka, Sklárna N+S Harrachov, Klasický areál Harrachov, o.p.s., Motul, AGT Paseky nad Jizerou, AVE CZ a pekařství Vokřínek.