Zpět      Tisk     Všechny články

Borůvková sobota na Zubačce

18.8.2016 v 09:33

Borůvkové knedlíky, koláče, koblížky, pivo, víno, borůvkovice, zmrzlina a mnoho dalšího nabídnou v sobotu 20. srpna na kořenovském nádraží.

Borůvkové knedlíky

Železniční společnost Tanvald pro vás připravuje borůvkové hody v Kořenově. Vedle mnoha dobrot z borůvek se můžete těšit na zvláštní ozubnicové vlaky i parní lokomotivu 310.0134 „Kafemlejnek“.

Zvláštní vlaky mezi Tanvaldem a Kořenovem bude tvořit historický motorový M240.056 „Singrovka“, barový vůz Balm Bistro, vozy Balm a unikátní ozubnicová lokomotiva T426.0 „Rakušanka“. Mezi Kořenovem a Harrachovem bude cestující vozit parní lokomotiva 310.0134 „Kafemlejnek“ s vozy Ce a historickou motorovou lokomotivou „Hektor“ T435.0111. 

Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádražích v Tanvaldě a v Kořenově nebo přímo ve zvláštních vlacích. Budete odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách. V barovém voze můžete kromě občerstvení zakoupit i upomínkové předměty ze Zubačky. Pivo a limonáda se roznášejí po celém vlaku.

V železniční stanici Kořenov budou připraveny borůvkové hody - borůvkové knedlíky, koláče, koblížky, pivo, víno, borůvkovice, zmrzlina a mnoho dalšího.

V 11:50, 13:50, 14:50 a 15:50 proběhne v Kořenově dobová ukázka z roku 1938 „Napjatý rok Mnichovské zrady“ s parním vlakem.

Pro děti je připraveno loutkové představení Papírové pohádky: ve vlaku 10:50 z Tanvaldu, poté na Kořenovském nádraží do 16 hodin.

Vedle železniční stanice Kořenov se můžete povozit vláčkem Důlní železnice. Od železniční stanice Kořenov můžete historickým autobusem vyrazit na výlet na Jizerku nebo do Příchovic. V Kořenově bude také otevřeno Muzeum ozubnicové dráhy, kde se seznámíte s historií naší ozubnicové dráhy nebo tu zakoupíte různé upomínkové předměty ze Zubačky. Pro veřejnost se znovu otevře Výtopna Kořenov, kde si můžete prohlédnout část sbírky historických vozidel Železniční společnosti Tanvald či fotografie z rekonstrukce této budovy.

Železniční společnost Tanvald se na Vás těší v sobotu 20. srpna na Zubačce!


Plakát 2016
Horská ozubnicová dráha "Zubačka" »
Sledujte naše Facebookové stránky


Kořenov Kořenov - Zubačka jízdy historických drezín

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS