Zpět      Tisk     Všechny články

Dobrovolnický camp v Harrachově

12.7.2016 v 10:49

Do Harrachova se v polovině července sjedou mladí lidé z různých částí světa, aby zde zhruba čtrnáct dnů dobrovolně pomáhali při různých činnostech.

Harrachov bude v létě hostit dobrovolnický camp

Do Harrachova se v polovině července sjedou mladí lidé z různých částí světa (Španělska, Turecka, Ruska, Srbska nebo např. z dalekého ostrova v jihovýchodní Asii), aby zde zhruba čtrnáct dnů, pod záštitou neziskové organizace INEX-SDA a pod vedením vyškolené vedoucí, dobrovolně pomáhali při různých činnostech.

Ptáte se, co vede mladého člověka – dobrovolníka k tomu, aby cestoval mnohdy celý den, nebo dokonce letěl na jiný kontinent? Motivací je jejich vlastní rozvoj, chtějí poznat něco nového, smysluplného, neobvyklého a jejich přirozená odměna pro ně samotné je pak mnohonásobná, ať to jsou např. nabyté zkušenosti, zdokonalení jazyka, seznámení s novými lidmi, odlišnými kulturami a s místními zvyklostmi.
Dobrovolníci budou v našem městě bydlet, pracovat a trávit volný čas. Rádi bychom jim pobyt zpříjemnili představením našeho města, Krkonoš, České republiky, našich zvyků, gastronomie, kultury a na oplátku nám zase oni představí svoji zemi, zvyky, kulturu… Toto setkání bude velmi zajímavé. Přijďte se do workcampu zapojit i vy, buď účastí při společných aktivitách nebo např. uspořádáním společného setkání v podobě workshopů, besed, exkurzí, sportovních utkání apod.

První setkání s dobrovolníky proběhne během akce Dřevosochání v areálu pensionu Bílá voda v termínu 20. – 23. 7. 2016, kde budou pomáhat s organizačním zajištěním akce.

Až tedy v létě uvidíte korzovat ve městě mladého člověka kolem dvacítky v pracovním oblečení, který bude mít na první pohled vzezření cizince, tak vězte, že tato „podezřelá“ osoba je ve skutečnosti náš dobrovolník, který vážil dlouhou cestu ze své země do středu Evropy, až do destinace horského města v západních Krkonoších, aby se zde bez zištných důvodů a bez jakékoliv finanční odměny podílel na oživování a zušlechťování města.

Jakékoliv nápady na společné setkání s dobrovolníky jsou vítány na tel.: 602 446 141 nebo e-mailu info@d-h.cz. Deník s fotografiemi a další informace z harrachovského workcampu naleznete od 18. 7. na internetových stránkách www.workcamp.cz.

Workcamp Harrachov na Facebooku[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS