Zpět      Tisk     Všechny články

EPO TrailManiacs

15.6.2016 v 08:58

V sobotu 11. června proběhla premiéra mistrovství České republiky v horském maratonu EPO TrailManiacs s centrem v Harrachově.

Téměř stovka závodníků absolvovala 51 km dlouhou trať s neúprosným převýšením 2300 metrů. Vítězem a mistrem České republiky v horském maratonu se stal Michal Kovář s časem 5 hodin 6 minut a 11 vteřin.
Po startu v Jakuszycích vedla trať po polské straně Krkonoš, cestou plnou velkých kamenů a nerovností. Však právě zde přišel nejeden běžec k drobnému šrámu či odřenině při pádu. Do Čech vbíhali závodníci u Petrovy boudy, přes Čihadladolů, do Špindlerova Mlýna, sjezdovkou Medvědín vzhůru, následně sklesali na Mísečky, kolem Dvoraček, Krakonošovy snídaně a Ručiček seběhli do centra závodu v Harrachově. Časový limit byl 10 hodin, poslední účastníci závodu EPO TrailManiacs doběhli do cílelehce po limitu.
Zpestřením byly vloženéINOV8 vrchařská prémie a SWIX rychlostní prémie. Ve hře byly prizemoneya věcné ceny pro vítěze. Za nejrychlejší výběh sjezdovky Medvědín byla odměna určitě zasloužená. Během závodu se běžci mohli těšit na čtyři občerstvovací stanice s iontovými nápoji, solí, ovocem a dalšími pochutinami. V cíli horského maratonu rozebírali běžci zážitky z trati, nešetřili chválou na kvalitní značení i zvolenou trasu - v těchto místech se mnoho závodů nekoná.Aby se EPO TrailManiacs mohl v srdci Krkonoš běžet, museli organizátoři dbát zvýšené pozornosti nejen při citlivém značení, ale i při důkladném uklízení trati.
Nejmladší návštěvníci se zúčastnili dětského závodu na 100 metrů až 1 kilometr dle věkových kategorií. Mladí běžci si nezadali se svými dospělými vzory a jednotlivá klání byla mnohdy napínavá do poslední chvíle.