Zpět      Tisk     Všechny články

Pozvánky na akce v okolí - květen 2016

29.4.2016 v 09:27

Kittelova pouť, Sympozium Desná, Valdštejnské slavnosti Jičín, Astronomický den na Jizerce, Smržovský a májový Jilemnický jarmark, Svěcení pramene,...

Kittelova pouť sv. Josefa

1. května 2016

Jedná se o již tradiční akci, která se každoročně koná prvního máje na Krásné u Pěnčína. Zároveň je to první den, kdy je otevřeno Kittelovo muzeum. Budou představeny novinky v expozici muzea a nové výrobky v Kittelově apatyce. Návštěvníci v něm budou moci najít expozici o životě, pověstech a léčení místního rodáka, legendárního doktora Jana Josefa Kittela (1704-1783).

Odkaz na další informace

Sympozium Desná 2016

od 2.–7. května 2016

Ve dnech 2.–7. května proběhne v zahradě Riedelovy vily v rámci Velké desenské poutě XV. ročník dřevosochání – Sympozium Desná 2016. V roce 100. výročí protržení přehrady bude výtěžek letošní aukce věnován na podporu rozvoje turistického ruchu, který je spojován se slavnostním otevřením nově upraveného areálu Protržené přehrady jako turisticky atraktivního cíle. Také na letošním dřevosochání se návštěvníci můžou těšit na občerstvení a program, kde se objeví tradiční řemesla, hudební vystoupení v doprovodu nástroje didgeridoo s ukázkou jeho výroby a hudebně loutkové představení s názvem Priessnitz!, které je určeno pro všechny věkové kategorie. Vyvrcholením sobotního dne je již výše zmiňovaná aukce vytvořených děl, vernisáž při svíčkách, promítání dokumentu o celotýdenní práci sochařů a závěrečný ohňostroj.

Odkaz na další informace

Velká desenská pouť

od 6.–8. května 2016

V Desné se slaví pouť v den Nanebevzetí Páně, tedy šest týdnů po Velikonocích. Poprvé to bylo 10. května roku 1891. Souvisí to se starokatolickým kostelem, který nese stejné jméno (tedy Nanebevzetí Páně). Vysvěcen byl 19. října roku 1890. Také naše pouť se stala zábavním parkem se spoustou atrakcí, stánků a různých programů. Tradice ale zůstala zachována v termínu jejího konání, který je pohyblivý, neboť závisí na prvním jarním úplňku a následných Velikonocích.

Odkaz na další informace

Josefodolské divadelní jaro 2016

5.–8. května 2016

V Josefově Dole opět po roce uvítáme ochotníky z Libereckého kraje a Českého středohoří na divadelní přehlídce venkovských divadelních souborů Josefodolské divadelní jaro 2016.Přehlídka se koná v budově kina – divadla v Josefově Dole. Zveme všechny příznivce ochotnického divadla na všechna představení.

Odkaz na další informace

Slavnostní otevření lázeňské sezony a svěcení pramene

14. května 2016

Lázně Libverda, a.s. vás srdečně zvou na Otevření lázeňské sezony 2016 v Lázních Libverda a svěcení pramene v sobotu 14. května 2016. Začátek v 10 h. na lázeňské kolonádě. Nachystán je bohatý program: Svěcení Kristiánova pramene panem farářem R.D. Pavlem Andršem, kroužek Zumby při ZŠ, ZUŠ Frýdlant, vedený Jaroslavou Pauchovou, prezentace wellness centra Jizera, prohlídka úložiště minerální vody. Celým dnem vás bude provázet cimbálová muzika Dušana Kotlára a reprodukovaná hudba od pana Milana Mazánka.

Odkaz na další informace

Májový jarmark Jilemnice

14. května 2016

Májový jarmark se tradičně uskuteční na jilemnickém Masarykově náměstí a zámeckém parku. Trhy mají v Jilemnici tradici trvající přes 500 let. Novodobě byla tradice jarmarků v Jilemnici obnovena v roce 1996. Nenechte si ujít neopakovatelnou atmosféru jarmarku s bohatým celodenním kulturním programem pro děti i dospělé

Odkaz na další informace

Valdštejnské slavnosti

20.–22. května 2016

Rok 2016 se pro město Jičín stává rokem konání velkolepých Valdštejnských slavností. Ty letošní se uskuteční ve dnech 20. - 22. května 2016. Již nyní se můžete těšit na bohatý historický program a vrátit se do atmosféry doby Václava Eusebia Albrechta z Valdštejna!

Odkaz na další informace

Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark a Den jizerskohorských jídel

21. května 2016

10. ročník tradiční květnové akce, při níž se můžete těšit na ukázky řemesel (kovářství, košíkářství, paličkování, výroba houslí, fujar, skleněných korálků aj.), výstavu domácích zvířat, smržovskou hledačku, setkání s vílou Izerínou, stánek smržovské knihovny, osvětový program v oblasti třídění odpadů, na dravce a sovy v letu, stánky s občerstvením a stan jizerskohorských jídel.

Odkaz na další informace

Astronomický den na Jizerce

28. května 2016

Nepropásněte tradiční astronomický den na Jizerce plný přednášek, pozorování a pozoruhodných a lákavých aktivit! V sobotu 28. 5. 2016 odpoledne a večer proběhne na Jizerce v rámci Jizerské oblasti tmavé oblohy tradiční Astronomický den pro veřejnost. Klub astronomů Liberecka – pobočka České astronomické společnosti, Astronomický ústav Akademie věd ČR a SUNDISK s.r.o. ve spolupráci s Hotelem Panský dům – Jizerka Dudovi pořádají rodinné odpoledne a večer na Jizerce. Připraveno bude pozorování Slunce dalekohledy, přednášky a večerní pozorování dalekohledy (pozorování pouze za jasného počasí) s doprovodným programem. Najdete nás u Sklárny za Panským domem. Vstup zdarma.

Odkaz na další informace

Přijeďte do Harrachova

Ubytování v horských chatách, penzionech, apartmánech i v hotelech. Předsezónní ceny ubytování!

Nejlepší ceny ubytování ve Harrachově najdete vždy na stránce Last minute Využít můžete také nabídku velkého množství kulturního i sportovního vyžití. Nabídka wellness hotelů.

Odkaz na další informace

Sledujte naše Facebookové stránky

[ dh ] Zdroje: lazne-libverda.cz, mestojilemnice.cz, liberecky-kraj.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS