Zpět      Tisk     Všechny články

EPO Trail Maniacs Harrachov 2016

29.3.2016 v 10:25

Druhou červnovou sobotu odstartuje mezinárodní mistrovství České republiky v  horském maratonu, které závodníky povede po polské i české straně Krkonoš.

Harrachov – EPO Trail Maniacs

Jde o trailový značený závod jednotlivců, pořádaný pod hlavičkou České asociace extrémních sportů. I když se jedná o MČR je závod svým charakterem otevřen a hlavně nakloněn všem nadšeným běžcům. Padesátikilometrová trať, která odstartuje v 9h ráno z Jakuszyc, povede nejprve podél hranic po polské straně směrem na východ, do Čech se závodníci dostanou u Petrovy boudy, dále je trasa zavede na kraj Špindlerova Mlýna a po sjezdovce Medvědín vzhůru, pod Kotelními jamami, kolem Dvoraček a přes Krakonošovu snídani zpět na hřeben a přes Čertovu horu do cíle na stadion klasického lyžování v Harrachově. Celkové převýšení: 2300 metrů.

Ačkoliv jde o první ročník, akci připravuje zkušený tým organizátorů, který pořádá stejnojmenný závod u Slapské přehrady či přírodní víceboj EPO Survival. Ředitel závodu, Ondřej Kutiš, předem varuje: „Snažili jsme se o maximálně atraktivní trať a správa KRNAP nám vyšla vstříc. Závodníci se tak budou většinu času pohybovat v 1. a 2. zóně národního parku, bude nutné dodržovat dohodnutá pravidla se správou KRNAP a nevybíhat ze značené trasy“. A dodává: „Na trati budou připraveny čtyři občerstvovací stanice, kde běžci mohou načerpat síly a doplnit zásoby tekutin.“

Pro nejlepší závodníky v jednotlivých kategoriích jsou připraveny prizemoney a další hodnotné ceny. První Čech se stane Mistrem ČR v horském maratonu. Zvláštní ocenění získají nejrychlejší závodníci na dvou měřených úsecích, a to rychlostní a vrchařské prémii.

Pro nejmladší návštěvníky je připraven doprovodný program v podobě běžeckého závodu pro děti a mládež od100 metrů aždo 3 kilometrů, který se bude odehrávat v centru závodu, tedy v Harrachově.Po závodě čeká na všechny závodníky i jejich doprovod večerní program v podobě večírku s DJem a  reprodukovanou hudbou.

Termín: sobota 11.6.2016
Centrum závodu: Stadion klasického lyžování, Harrachov
Strat: 9:00 Jakuszyce
Cíl: Harrachov, uzavření v 19:00
Kategorie: muži, ženy
Délka trati: cca 50km, převýšení: 2300m

Podrobnější informace o závodu Facebookové stránky Trail Maniacs


[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS