Zpět      Tisk     Všechny články

Úspěch harrachovské běžkyně na lyžích

22.2.2016 v 13:10

Po skvělých úspěších v Českém poháru žactva, bodovala harrachovská závodnice Nella Benešová i na MČR v Novém Městě na Moravě.

kamery

O víkendu 19. – 21. února se konalo v Novém Městě na Moravě Mistrovství České republiky žactva v běžeckém lyžování. Začínalo se už v pátek 19. února, kdy se závodilo ve sprintu volnou technikou. Všechny ročníky se utkaly na trati o délce 900 metrů. O tomto dnu se dařilo naší závodnici Benešové Nelle (TJ Jiskra – Ski klub Harrachov) v kategorii starší žákyně (r. 2003), která skončila na druhé medailové pozici. Na prvním místě zakončila závod Karolína Špinarová (SK Nové Město na Moravě) a třetí pozici obsadila Viktorie Vágnerová (Lokomotiva Teplice).

V sobotu proběhl závod klasickou technikou a opět i na tomto závodu o délce 3 km bodovala naše závodnice Nella Benešová, která tento den zakončila třetím místem. Na druhém místě skončila Vágnerová Viktorie (Lokomotiva Teplice) a první pozice patřila Prokešové Tereze (TJ Dukla Liberec).
Poslední den MČR patřil štafetám klasickou technikou na 3x3 kilometry a i v tomto závodě se na bedně objevila harrachovská závodnice Nella Benešová, která ve štafetě závodila společně s Prokešovou Terezou a Šibravovou Eliškou za Liberecký kraj I. Tato sestava dojela závod za 32:56.8 a se ztrátou na vítěze 28.1 skončila na krásném třetím místě. Druhé místo obsadil tým závodící za Ski klub Jablonec nad Nisou a prvenství patřilo týmu ČKS SKI Jilemnice.

TJ Jiskra – Ski klub Harrachov dále na Mistrovství ČR žactva v běžeckém lyžování reprezentovali: Votočková Veronika, Majerová Jana, Tulková Jesika, Svobodová Agáta a Pilař Ondřej.

Nelle gratulujeme k parádním výsledkům v tomto závodě a všem ostatním dětem děkujeme za reprezentaci Harrachova.
V neposlední řadě patří poděkování samozřejmě i jejich trenérovi Václavu Čuříkovi.

Stehlíková Lenka

AKTUALIZOVÁNO 8.3.2016: Šestým závodem ve finále ČP žactva na Mísečkách skončila letošní závodní sezóna a my s radostí můžeme oznámit, že harrachovská závodnice Nella Benešová (TJ Jiskra – Ski klub Harrachov) v poháru obsadila celkové 1.místo. Gratulujeme!