Zpět      Tisk     Všechny články

Harrachov opět zachytila kamera Běžkotoulek

18.2.2016 v 12:16

Trasa harrachovských Běžkotoulek vedla do polských Jakuszyc, na Orle a dále pak na Terex, Voseckou boudu a podél Mumlavy nazpět do Harrachova.

Harrachov opět po roce navštívil tým Běžkotoulek. Moderování letošního dílu se ujal redaktor sportu České televize Stanislav Bartůšek a u kamery opět nechyběl Petr Válek. Natáčení probíhalo už od časných ranních hodin a jedny z prvních běžeckých záběrů vznikly u našich polských sousedů v Jakuszycích. Přeci jen jeho dostupnost je z Harrachova tak snadná, že by bylo hříchem toto místo do harrachovského dílu nezařadit. Navíc do Jakuszyc jezdí z harrachovské strany pravidelné autobusové a vlakové linky, což bylo v Běžkotoulkách nejen zmíněno, ale předvedeno i v praxi. Protože právě ty úplně první záběry kamera zachytila na harrachovském vlakovém nádraží, kdy zde naše paní starostka Eva Zbrojová nasedla se Standou Bartůškem a s běžkařskou výbavou na vlak směřující do Jakuszyc.

Běžkotoulky v Harrachově 2016 Běžkotoulky v Harrachově 2016 Běžkotoulky v Harrachově 2016

V Jakuszycích se k výpravě přidala sestava ve složení Petr Kožíšek, Dušan Kožíšek a Miroslav Lelek, kteří při natáčení předvedli svůj perfektní běžkařský um. Tuto, harrachovským jistě známou, sestavu asi není nutné nikterak blíže představovat, ale přeci jen něco málo ve zkratce. Petr Kožíšek je hlavním organizátorem školy běžeckého lyžování Nordic Academy, kde se občas vyskytne v roli instruktora i jeho bratr Dušan. Ten je známý především díky svým úspěchům v české reprezentaci v běhu na lyžích např. 3. místem v závodě Světového poháru v roce 2011 nebo medailemi z MS. A naproti tomu Míra Lelek Harrachov úspěšně reprezentoval v biatlonu, kdy závodil za SKP Harrachov. V této kompletní sestavě jsme se vydali na běžkaři i turisty oblíbenou chatu Orle, kde nás milým způsobem přivítal a pohostil tradičními polskými pokrmy její správce Stanislaw Kornafel. Při natáčení jsme se od Stanislawa dozvěděli např., že na chatě správcuje již neuvěřitelných 26 let a ročně spotřebuje k přípravě pokrmů pro hosty 500 kg borůvek.
Další trasa harrachovských Běžkotoulek vedla na Terex, Voseckou boudu a dále podél Mumlavy nazpět do Harrachova. Na této trase se k výpravě připojil předseda harrachovské sportovní komise Daniel Beneš, jenž zde při této příležitosti představil městskou techniku na údržbu běžeckých tras. Po absolvování této trasy nebyl opomenut ani náš příjemný biatlonový areál – „Kolečko“, kde se před kamerou proháněly naše malé biatlonové naděje z SKP Harrachov a samozřejmě nechyběl ani rozhovor s jejich trenérem Honzou Zapadlem nebo předsedou SKP Harrachov Petrem Kožíškem. Na své biatlonové časy zde zavzpomínal i Míra Lelek, který si na „Kolečku“ něco odjezdil a odstřílel biatlonovou puškou na terče.
Úplně poslední cesta vedla za těmi, kteří mají velkou zásluhu na upravených běžkařských tratích – za rolbaři. V tomto případě se před kameru nebál postavit harrachovský rolbař Karel Hynek, který sklidil pochvalu a poděkování přímo od Standy Bartůška.

Běžkotoulky v Harrachově 2016 Běžkotoulky v Harrachově 2016 Běžkotoulky v Harrachově 2016

Jelikož se jednalo o díl Běžkotoulek s číslem 100, musel nastat při natáčení i nějaký slavnostní okamžik. A ať chceme či nechceme, Harrachov si hodně lidí automaticky spojí se skokanskými můstky, k nimž neodmyslitelně patří i světově známé skokanské výkony Pavla Ploce. Proto byla zmíněná slavnostní chvíle v pořadu věnována právě jemu.

Ráda bych poděkovala všem výše uvedeným, kteří pomohli představit Harrachov prostřednictvím pořadu Běžkotoulky i jako místo, kde jsou ideální podmínky pro běžkařský sport. A pokud jste již nyní zvědaví na výsledek, budete si muset počkat až do prosince, kdy bude tento díl odvysílán jako pozvánka k nám do Harrachova na zimní sezonu 2016/2017.

Stehlíková Lenka

Harrachov se blýskne v Běžkotoulkách
Pořad Běžkotoulky
Sledujte naše Facebookové stránky


Běžkotoulky z minulého roku:


[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS