Zpět      Tisk     Všechny články

Youth Cup – přehlídka mladých talentů

11.1.2016 v 10:48

Budoucí sdruženářské hvězdy z kontinentu míří na Youth Cup do Harrachova. A vůbec poprvé se v Česku uskuteční také soutěž dívek-sdruženářek!

Po čtyřech letech míří do České republiky vrcholné mezinárodní závody v severské kombinaci. Tentokrát to nebude Světový pohár seniorů, ale prestižní mládežnický závod Youth Cup, který přivítá ve dnech 16. a 17. ledna v Harrachově evropskou sdruženářskou špičku ve čtyřech kategoriích od třinácti do osmnácti let. A vůbec poprvé se v Česku uskuteční také soutěž dívek-sdruženářek!

Youth Cup v Harrachově
„Youth Cup je velice sledovanou a populární přehlídkou mladých talentů. V minulosti jím prošlo už mnoho současných vynikajících závodníků. Momentálně je přihlášeno víc než sedmdesát reprezentantů z devíti zemí včetně těch výkonnostně nejsilnějších – Německa, Norska a Rakouska,“ říká Tomáš Slavík, sportovní ředitel Úseku severské kombinace Svazu lyžařů ČR a sám bývalý reprezentant.

Pořadatelem závodu je z pověření SLČR Klasický areál Harrachov. Od vánočních svátků zde běžela sněžná děla na plný výkon a díky maximálnímu nasazení organizátorům se podařilo vytvořit velice dobré podmínky. Účastníci budou mít už od čtvrtka 14. ledna, kdy jsou naplánované první tréninky, pod Čertovou horou k dispozici můstek HS73 a také běžecký okruh v okolí Skicentra.

Poslední velkou akcí u nás byl Světový pohár v Liberci v roce 2012.Chtěli jsme však dát najevo, že česká severská kombinace má stále kvalitní pořadatele soutěží. Seniorské soutěže jsou finančně nákladné, a tak jsme zvolili tuto variantu. Navíc v poslední době se objevilo mezi mladými sdruženáři hned několik opravdu slibných talentů, pro něž bude Youth Cup skvělou příležitostí poměřit síly se špičkovou zahraniční konkurencí,“ dodává Tomáš Slavík.

Youth Cup v Harrachově

Program:

Závodníci se představí ve dvou chlapeckých a dvou dívčích kategoriích – první z nich tvoří účastníci ve věku 13 – 15 let, druhou ve věku 16 – 18 let. V průběhu víkendu mají na programu čtyři individuální závody hodnocené podle Gundersenovy metody. V sobotu 16. ledna po skoku na můstku HS73 absolvují starší hoši běh na 7,5 km, mladší chlapci a starší dívky na 5 km a mladší děvčata na 2,5 km. V neděli 17. ledna čekají závodníky sprinty – po skokanské části na HS73 poběží starší chlapci 5 km, ostatní 2,5 km.

Sobota 16.1.2016
09:00
zkušební kolo
později: soutěžní kolo ve skoku na můstku HS73
14:00
Chlapci běh na lyžích Youth II 7,5km / Youth I 5 km
Dívky běh na lyžích Youth II 5 km / Youth I 4km
Následuje:
Slavnostní předávání cen (1-3 místo),
Ceremoniál s předáním cen

Neděle 17.1.2016
09:00
zkušební kolo
později: soutěžní kolo ve skoku na můstku HS73
13:00
Chlapci běh na lyžích Youth II 5 km / Youth I 2,5km
Dívky běh na lyžích Youth II 2,5km / Youth I 2,5km
Následuje:
Slavnostní předávání cen (1-3 místo),
Ceremoniál s předáním cen

Mimořádnou pozornost si nepochybně zaslouží také historicky první mezinárodní závod sdruženářek v České republice. Právě zapojení žen do této disciplíny preferuje i Mezinárodní lyžařská federace. Akreditovaly se dvě desítky závodnic, mezi nimi i dvě statečné domácí průkopnice – Simona Weinlichová (SK Ještěd Liberec) a Štěpánka Ptáčková (JKL Desná).

Po oba víkendové dny začínají závody skokanskou částí v 9 hodin, běh je v sobotu na pořadu od 14 hodin a v neděli o hodinu dříve.

Přijďte povzbudit naše týmy na Youth Cup! Vstup je zdarma.

Invitation Youth Cup Harrachov
Sledujte naše Facebookové stránky


Zdroj: czech-ski.com, eyofweb.testweb.at

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS