Zpět      Tisk     Všechny články

Harrachov na nový rok provoněla česnečka

4.1.2016 v 10:29

Vánoční trhy - nejlepší česnečka

Harrachov, v rámci konání prvního ročníku Vánočních trhů, uspořádal na Nový rok soutěž o nejlepší Novoroční česnečku.

Do této soutěže se mohl přihlásit nejen provozovatel restaurace, ale každý, kdo byl ochoten uvařit 20 litrů česnečky, to byla jedna ze základních podmínek přihlášení se do této soutěže. Nakonec této možnosti využili tři provozovatelé harrachovských restaurací, kteří se nebáli poměřit um svých kuchařů s konkurencí. O tom, kdo z nich uvařil nejlepší česnečku, rozhodovali zájemci z řad veřejnosti. Tito zájemci o ochutnávku a následné hodnocení třech vzorků česnečky si zakoupili lístek v hodnotě 10,- Kč, tento lístek po degustaci vhodili do jedné z označených nádob čísly 1 až 3, tudíž hodnotitelé do poslední chvíle nevěděli, v které restauraci byla polévka uvařena. Zájem o ochutnávku byl obrovský a polévka zmizela dříve, než bylo plánováno. Po sečtení všech soutěžních lístků vyšel jako vítěz kuchař Lubor Moravec, který vaří v harrachovském hotelu Centrum, druhé místo obsadila restaurace Terassa a třetí místo restaurace Za Pecí. Výherce získal putovní cenu „Řád novoroční harrachovské česnečky“, která mu byla předána z rukou starostky města Evy Zbrojové.

Za zmínku určitě stojí i to, že Lubor Moravec vyhrál nejen v soutěži o nejlépe uvařenou Novoroční česnečku, ale před nedávnem i podruhé v řadě v semilské soutěži o nejlépe připravené kyselo.

Vybraná částka za soutěžní lístky, která činila 1.721 Kč, poputuje pro děti do harrachovské základní školy.

PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ:

rodinám Michala Kunrta a Marka Lahody, které se ujaly organizace soutěže o nejlepší Novoroční česnečku, panu Novotnému za ozvučení, místostarostovi Jaroslavu Čechovi za spolupráci při realizaci a veliké díky patří samozřejmě i naší městské údržbě, která se opět celkově postarala o hladký průběh konání Vánočních trhů.

Sledujte naše Facebookové stránky


Vánoční trhy Vánoční trhy Vánoční trhy
Vánoční trhy Vánoční trhy Vánoční trhy

Lenka Stehlíková

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS