15.12.2015 v 17:11

Harrachov i letos ocenil své sportovce, kteří úspěšně reprezentovali naše město za uplynulou zimní a letní sezonu

Sportovec roku 2015 v Harrachově

Před tím, než byla vyřčena jména těchto úspěšných sportovců a předány ceny, byly v úvodu starostkou Evou Zbrojovou a předsedou sportovní komise Danielem Benešem zmíněny i informace týkající se podpory sportu městem Harrachov a samozřejmě nechybělo ani poděkování. Město Harrachov dotovalo za poslední 4 roky sportovní činnost ve výši 1 972 486,- Kč, v příštím roce rozdělí mezi sportovní oddíly, které reprezentuje harrachovská mládež, částku ve výši 600 tis. a podpoří tak přímo celkem 89 aktivních sportovců. Město Harrachov krom toho finančně podpořilo i výstavbu multifunkčního hřiště u harrachovské základní školy, které se v zimě proměňuje na ledovou plochu pro bruslení a dále plánuje i vybudování přírodní tělocvičny v areálu malých skokanských můstků na Kamlu. Po výčtu těchto informací přišlo na řadu samotné vyhlášení úspěšných sportovců, kde byli přítomni i pyšní rodiče oceněných dětí a jejich trenéři. Vyhlášení se ujal Wolfgang Slavík, který měl opět vzorně připravený přehled všech sportovních úspěchů jednotlivých sportovců.

Mezi oceněné patřili již tradičně skokané na lyžích a reprezentanti v severské kombinaci. Jako nejlepší závodník byl vyhlášen Horáček Ladislav, který soutěží v dorostu ve skoku na lyžích a severské kombinaci a na Mistrovství České republiky získal 2x zlatou, 1x stříbrnou a 2x bronzovou medaili. A pokud zrovna nemá na nohách připevněné lyže, kope fotbal za Jablonec nad Nisou. V kategorii úspěšných sportovců ve skocích na lyžích a v severské kombinaci byli dále vyhlášeni: Slavík Martin, Konvalinka Jiří, který krom jiného vyhrál všechny závody v letním Mistrovství České republiky ve skoku na lyžích, Salaba Ondřej, Slavíková Šárka, Rýdl Radek nebo Lukáš Daněk. Dále byl při této příležitosti zmíněn i mimořádný výkon, a to 4. místo družstva v severské kombinaci na Olympiádě mládeže EYOWF v Lichtenštejnsku, kdy zde tým ve složení Ondřej Pažout, Jan Vytrval, František Slavík a David Zemek předvedli nejlepší český výsledek na této olympiádě. Oceňování se, po výčtu těchto úspěchů, přesunulo ke kategorii běhu na lyžích, kde má Harrachov zástupce v Benešové Nelle, která byla vítězkou poháru libereckého kraje za zimu 2015 a byla vyhlášena i lyžařkou sezony v roce 2014/2015 a zmíněno bylo i několik dalších jmen nových nadějí. Své sportovní zástupce tu měl i Sportovní klub Policie Harrachov. Ten se může pochlubit biatlonovými úspěchy, za které vděčí Chlupové Adéle, která je celkovou vítězkou Českého poháru v letním biatlonu, dále Zapadlové Hance, Puskarčíkové Anně, Pánkové Andree, Benešové Aleně nebo Florkovi Miroslavovi. Samozřejmě nesmělo být opomenuto ani jméno naší slavné biatlonistky Puskarčíkové Evy, která reprezentovala nejen Harrachov, ale Českou republiku v tolik všemi médii opěvované štafetě žen na Světových pohárech například v Oberhofu nebo Oslu a celkově tak ve Světovém poháru nasbírala 232 bodů. Harrachovskému biatlonu se však daří nejen díky místním reprezentantům, ale i díky sestrám Svobodovým či Elišce Seidlové, které sice v Harrachově nebydlí, ale závodí za něj.

Dále mezi oceněnými sportovci nechyběli ani bratři Kožíškové, Dušan a Peter. První z jmenovaných je známý český běžec na lyžích a druhý se věnuje paraglidingu, kde byl celkový vítěz Českého poháru v kategorii Rozlet. Závěr patřil Milanu Kučerovi, ten byl oceněn za mimořádný výkon v nohejbalu, v kterém se stal v rumunské Kluži juniorským mistrem světa ve dvojicích a mistr ČR v dospělých.