Zpět      Tisk     Všechny články

Tip na vánoční dárek z Krakonošova panství

9.12.2015 v 09:46

Město Harrachov se rozhodlo vydat k příležitosti konání akce Příjezd Krakonoše kalendář a to na základě jubilea, které v příštím roce oslaví.

Kalendář z Krakonošem - titulní strana

Tato tradiční a oblíbená událost, na kterou se každoročně sjíždí několikatisícový dav návštěvníků, totiž oslaví v roce 2016 neuvěřitelných 70. let od svého vzniku, takže v kalendáři budou k vidění i historické obrázky z úplně prvních let pořádání této akce.

Dvoutýdenní stolní kalendář bude navíc dvouletý, tzn., že bude mít své praktické upotřebení pro rok 2016 i 2017. Jednotlivé obrázky složené od historie až po současnost jsou doprovázené texty, které s fotografiemi souvisí, takže majitelé kalendářů budou znát jména prvních harrachovských Krakonošů nebo čertů. Dozvědí se, jaké všechny druhy povozů měla legendární Krakonošova policie, kdo se všechno skrýval pod maskami ošklivých čarodějnic, a kupodivu to nebyla žádná ženská postava. Nebo proč mají harrachovští čerti tak dokonalou čerň. V textech nechybí ani úryvky z proslovů milého Krakonoše pana Janouška, který mluvil půvabným a už bohužel vzácným krkonošským dialektem. A samozřejmě není zapomenuto ani masky, pod kterými se skrývají nejen děti, ale i dospělí, protože každoročně je k vidění v Krakonošově průvodu několik desítek, vždy originálních masek, jež si zaslouží pozornost a obdiv.

Takže pokud sháníte milý, ale zároveň praktický dáreček pro své blízké, tento kalendář může být dobrou volbou. Kalendář bude k mání od 14. prosince v budově harrachovského MěÚ za cenu 99,- Kč.

L. Stehlíková

Letošní ročník akce Příjezd Krakonoše
Sledujte naše Facebookové stránky[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS