Zpět      Tisk     Všechny články

Premiéra nového Krakonoše

1.12.2015 v 10:28

První adventní neděle v Harrachově byla nejen o cukroví a koledách, ale především o nástupu harrachovského Františka Veverky do role pána hor - Krakonoše.

Nový Krakonoš

V kostýmu Krakonoše se při této příležitosti veřejnosti představil úplně poprvé a převzal tak štafetu po nedávno zesnulém Michaelu Benešovi. Předtím, než návštěvníci mohli poprvé spatřit nového pana Krakonoše, měli možnost se zaposlouchat do koled v podání ponikelského vokálně instrumentálního souboru Satori, nakoupit si vánoční dekoraci, zdravé mlsání, perníčky nebo třeba ručně ukovaný zvoneček přímo od kováře, který zde své řemeslo předvedl přímo před zraky přítomných.

V průběhu adventních trhů bylo k mání i domácí cukroví, které napekly harrachovské hospodyňky a za nějž ochutnávající zaplatili dobrovolným příspěvkem. Tento získaný příspěvek, který v letošním roce činil 12. 495,- Kč, poputuje pro harrachovské děti do školy a školky.

Těsně před tím, než na pódium vystoupil v celé své krakonošovské kráse tolik návštěvníky očekávaný ochránce našich hor, vystoupily s pásmem koled i harrachovské děti a starostka Eva Zbrojová se svým vánočním proslovem. Ten v letošním roce věnovala nejen k přání krásně prožitých vánočních svátků, ale i výčtu toho, co se podařilo pro rozvoj města udělat a nezapomněla se zmínit i o tragické události, která se udála ve Francii. Na konci svého proslovu k sobě přizvala i Františka Veverku, který byl premiérově skryt do krakonošovského obleku. I nový Krakonoš přítomné oslovil prostřednictvím projevu, kde nechybělo nabádání k tomu, aby se lidé nejen k sobě, ale i ke všem živým bytostem a přírodě chovali s úctou a poté dal pokyn k rozsvícení vánočního stromu. Před svým odchodem neopomněl obdarovat děti cukrovím, které prý celé tři dny a tři noci pekla paní Krakonošová.

Dle pozitivních reakcí návštěvníků to vypadá na slibně rozjetou kariéru nového pana Krakonoše, takže budeme věřit, že mu jeho nadšení vydrží minimálně stejně tak dlouho, jako jednomu z jeho předchůdců, který tu v Harrachově dokázal „krakonošovat“ dokonce i přes 30 let.

L. Stehlíková

Fotogalerie
Sledujte naše Facebookové stránky


Foceno 29. 11. 2015

Advent v Harrachově 2015 Advent v Harrachově 2015 Advent v Harrachově 2015

[ dh ]

 

Harrachov ubytování

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS