Zpět      Tisk     Všechny články

První adventní neděle v Harrachově

23.11.2015 v 12:24

O první adventní neděli se v Harrachově bude opět slavnostně rozsvěcovat vánoční strom za přítomnosti pána hor – Krakonoše.

Vánoce

V letošním roce se však bude tento slavnostní okamžik v několika bodech, na rozdíl od předešlých ročníků, lišit. Samotná akce započne již od 13 hodin malým vánočním trhem v parku u budovy městského úřadu, kde si budou návštěvníci moci zakoupit zboží s vánoční tématikou či originální rukodělné dárečky z Krkonoš a Jizerských hor.

Ale mohou udělat i dobrý skutek. K vánočním svátkům patří neodmyslitelně i cukroví a právě u této příležitosti proběhne i ochutnávka pravého domácího cukroví, které napekly harrachovské hospodyňky. Za tuto ochutnávku se platí dobrovolným příspěvkem, který poputuje pro děti do harrachovské školy a školky. Další novinkou je živý betlém, kde návštěvníci uvidí nejen Pannu Marii se svatým Josefem, ale i stádo oveček. Tuto událost doprovodí vánoční koledy v podání vokálně instrumentálního souboru z Poniklé – Satori a harrachovských dětí. A jako pomyslná třešnička na dortu bude rozsvícení vánočního stromu samotným pánem hor – Krakonošem. Jeho nový představitel, dlouholetý pracovník KRNAPu František Veverka, převzal krakonošovskou štafetu po nedávno zesnulém Michaelu Benešovi, takže návštěvníci uvidí i zbrusu nového harrachovského Krakonoše.

ČASOVÝ HARMONOGRAM ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU 29. 11. 2015
13: 00 – zahájení akce prodejem vánočního zboží
14:00 – 15:30 vystoupení vokálně instrumentálního souboru z Poniklé – Satori
16:00 – 16:30 vystoupení dětí z harrachovské ZŠ + MŠ
16:30 – vánoční proslov harrachovské starostky Evy Zbrojové a rozsvícení vánočního stromu Krakonošem

Harrachovský Facebook »

L. Stehlíková


Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS