Zpět      Tisk     Všechny články

Pozvání na další výpravy se Srnkami

10.9.2015 v 21:07

Harrachovský turistický oddíl Srnky zve všechny, kdo mají chuť se projít, na zajímavé výpravy. Plánují tak např. cestu za burčákem, za krásami Riegrovy stezky, nebo výlet do polské Karpacze.

Turistický oddíl Srnky

Kalendář výletů s harrachovským turistickým oddílem Srnky.

12.9. Vinobraní na Kuksu

Druhá sobota v září vždy patří slavnostem vína a burčáku v romantickém prostředí Hospitalu Kuks. Nejinak tomu bude i letos. Proto přijměte výzvu našeho turistického oddílu na pohodově strávenou sobotu 12. září, kdy se sjede více než 30 vinařů z vinařské oblasti Čechy, Morava, ale i ze zahraniční provenience, aby představili návštěvníkům nejlepší z vína, které nabízejí. Vinobraní doprovodí pestrý kulturní program, celodenní zábava pro děti a řemeslný jarmark. Bohaté občerstvení nabídne chuťovky k vínu, rozličné sýry, francouzské lahůdky a řadu dalších gastronomických zážitků.
Odjezd z Harrachova autobusem v 7:00 hodin s přestupem v Rokytnici nad Jizerou – hostinec a v Jablonci nad Jizerou, kde přesedneme na vlak. V okolí navštívíme známý Braunův Betlém a Křížovou cestu 21. století. Zpět cyklobusem v 17:05 hodin. Návrat v cca 20 hodin.

26. 9.  Z Benecka do Harrachova

Odjezd cyklobusem v 7:05 hodin z Harrachova na Benecko k hotelu Kubát. Vydáme se směr rozhledna Žalý – Rovinka - zde bude možnost občerstvení, dále se vypravíme na Horní Mísečky, přes Kotel po zelené turistické značce na Dvoračky, kde bude přestávka na občerstvení a poté se vydáme směrem k Harrachovu.

10. 10. Za krásami Palackého a Riegrovy stezky

Odjezd z Harrachova v 7: 05 do Plavů, odtud se vydáme Palackého stezkou podél řeky Kamenice přes Návarov, Bozkov, Spálov, kde se napojíme na Riegrovu stezku, protkanou krásnými scenériemi vytvořenými řekou Jizerou, která spojuje oblast Pojizeří s Krkonošemi a Jizerskými horami.  Nazpět do Harrachova pojedeme ze Semil autobusem v cca 15 hodin.

17. 10. Polské Krkonoše

Na tento výlet se vypravíme auty (dle počtu osob) do Karpacze, kde navštívíme kostel Wang – dřevěný protestantský svatostánek, který je původem z Norska z rybářského městečka Vang. Odtud se po modré turistické značce vydáme na polskou chatu s názvem Strzecha Akademicka, a od ní po žluté značce Slezskou drogou na Kopu. Z Kopy sjedeme lanovkou dolů a projdeme si městečko Karpacz. Občerstvení bude možné na chatě Strzecha Akademicka nebo v Karpaczi. Na závěr navštívíme termální lázně v Cieplicích. Na tento výlet doporučujeme si vzít hotovost ve výši  cca 70 PLN.

Členství není podmínkou. Zastávky na občerstvení budou! :-)

Také trávíte raději svůj volný čas aktivním způsobem? Rádi poznáváte nová místa, ale s chutí se podíváte i na ta, která jsou Vám už známá? Tak neváhejte a zapojte se do nově vznikajícího harrachovského turistického oddílu s názvem Srnky. Více zde: www.srnky.cz

Turistický oddíl SRNKY
Harrachov 728 685 267
Alenka Jíchová 602 105 493
Iva Cvanetová 725 831 363
Lenka Stehlíková jichova.alena@seznam.czTuristický oddíl Srnky Turistický oddíl Srnky Turistický oddíl Srnky

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS