Zpět      Tisk     Všechny články

Krakonošův přespolní běh ovlivnilo špatné počasí

7.9.2015 v 15:50

V neděli 6. září se na lyžařských tratí pod Čerťákem v Harrachově uskutečnil již 23. ročník Krakonošova přespolního běhu určeného široké veřejnosti. Celý závod provázelo velmi špatné počasí a silný déšť.

Přespolní běh v Harrachově

„I přesto, že od rána v Harrachově lilo, se na start postavilo 182 běžců v sedmadvaceti kategoriích. Každý závod byl v tak drastických podmínkách náročný a napínavý. Nejvíce jsem obdivoval nejmenší děti, které v dešti trpělivě čekaly, až jim na krk pověsíme zasloužené medaile,“ řekl po závodě Václav Čuřík z pořadatelského oddílu Tělovýchovné jednoty Jiskra Harrachov.

Pro téměř dvě stovky závodníků pořadatelé připravili tratě od sto metrů pro nejmenší účastníky až po osm kilometrů pro muže, juniory a veterány. „Letos žádné rekordy nepadly. Tratě byly nasáklé vodou a strašně klouzaly. Jsme rádi, že se nikomu na takovém povrchu nic nestalo,“ doplnil Václav Čuřík.

Vítězové žákovských kategorií získali tradiční diplomy s Krakonošem, medaile a sladkou odměnu, ti starší ještě navíc skleněný pohárek. Ženy, muži a veteráni si odnesli skleněné broušené poháry a všichni navíc drobné dary od partnerů.

I když 23. ročník ovlivnilo nepříznivé počasí, pořadatelé se za pár dní vrhnou na přípravu dalšího, 24. ročníku, který se uskuteční začátkem února 2016. Tento závod bude opět součástí seriálu o Pohár Libereckého kraje.

ČUS Sportuj s námi »
Sledujte naše Facebookové stránkyPřespolní běh v Harrachově Přespolní běh v Harrachově Přespolní běh v Harrachově
Přespolní běh v Harrachově Přespolní běh v Harrachově Přespolní běh v Harrachově
Přespolní běh v Harrachově Přespolní běh v Harrachově Přespolní běh v Harrachově
Přespolní běh v Harrachově Přespolní běh v Harrachově Přespolní běh v Harrachově

[ dh ] Zdroj: cus-sportujsnami.cz, Foto: D. Hloušek

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS