Zpět      Tisk     Všechny články

Naleštěné aerovky v Harrachově

2.9.2015 v 10:42

Letní prázdniny v Harrachvě byly zakončeny dosti netradičním způsobem, a to 34. Evropským srazem přátel historických vozů Aero.

Harrachov - aerovky

V Harrachově se tato událost nekonala poprvé, již před 20 lety k nám zavítali majitelé značky Aero, aby viděli krásy našich hor. A v letošním roce se tu opět po letech sjelo přes 70 vyšperkovaných vozů této značky, takže pohled na tuto přehlídku byl opravdu radostný. V sobotu startovala 1. etapa tohoto setkání od harrachovské radnice, kdy ji odstartovala starostka města Eva Zbrojová, a jednotlivé posádky při této příležitosti přihlížejícím představil jeden z hlavních organizátorů Ing. Miloš Balabán, který je sám majitelem dvou těchto skvostných vozů.

Na tomto srazu byly k vidění Aerovky nejen ze země jejich původu, tedy z České republiky, ale například i z Holandska, Švýcarska, Rakouska, Německa, Francie či Slovenska. Posádky absolvovaly trasu vedoucí přes Rokytnici nad Jizerou, kde na ně čekala průjezdní kontrola, a poté musely své plechové miláčky podrobit nelehkému úseku plného krkolomných zatáček, který vedl přes Rezek. Odtud historická vozítka sjela směrem na Jilemnici a dále přes Semily a Vysoké nad Jizerou nazpět do Harrachova.

Majitelé Aerovek se tak mohli kochat nejen krásnými krkonošskými výhledy, ale někteří, bohužel, museli zápolit i s technickými komplikacemi. Přece jen udržet auto staré i více jak 80 let ve správné kondici není vždy úplně snadný úkol. O tom se přesvědčila i posádka ve složení dvou dam, které se na sraz vydaly ve své Aerovce do Harrachova až z Pelhřimova. Přibližně 25 km před Harrachovem autu odešla spojka a Aerovka musela být do cíle cesty přiblížena odtahem. Nicméně auto se podařilo opravit a pelhřimovská zelená Aerovka mohla v sobotu odstartovat.

34. Evropský sraz přátel historických vozů Aero byl zakončen výletem na zámek Sychrov.

Fotogalerie
Další fotky
Sledujte naše Facebookové stránkymajitelé značky Aero v Harrachově majitelé značky Aero v Harrachově majitelé značky Aero v Harrachově
majitelé značky Aero v Harrachově
majitelé značky Aero v Harrachově majitelé značky Aero v Harrachově
majitelé značky Aero v Harrachově majitelé značky Aero v Harrachově majitelé značky Aero v Harrachově

[ dh ] L. Stehlíková, foto: D. Hloušek

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS